Putin odovzdal ruský pas americkému hercovi Stevenovi Seagalovi

Moskva 25. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alexei Druzhinin/Sputnik, Kremlin)

Šéf Kremľa Vladimir Putin odovzdal dnes ruský pas americkému hercovi a producentovi akčných filmov Stevenovi Seagalovi, ktorému už začiatkom novembra udelil ruské občianstvo.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin a herec Steven Segal si podávajú rukyNa snímke ruský prezident Vladimir Putin a herec Steven Segal si podávajú ruky

Slávnostný akt odovzdania cestovného pasu prebehol v Kremli a zábery z neho vysielala aj ruská štátna televízia, informovala agentúra AP.  Putin vyjadril nádej, že odovzdanie ruského pasu americkému hercovi je “prejavom postupnej normalizácie vzťahov medzi oboma krajinami”.

Steven Seagal (64) v posledných rokoch pravidelne navštevuje Rusko, kde sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, obhajuje politiku Vladimira Putina a kritizuje americkú vládu.  Po Francúzovi Gérardovi Depardieuovi sa stal ďalším celosvetovo známym hercom, ktorému Putin udelil ruské občianstvo, a to prostredníctvom prezidentského výnosu.

Ruské občianstvo bolo v uplynulých rokoch udelené aj viacerým zahraničným umelcom alebo športovcom. Depardieu sa preto chystá dokonca založiť “klub nových Rusov” určený pre cudzincov, ktorí prijali ruské občianstvo.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.