Putin odovzdal dokumenty potrebné na prezidentskú kandidatúru

Moskva 27. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alexander Nemenov)

Ruský prezident Vladimir Putin odovzdal v stredu volebnej komisii dokumenty na podporu svojej kandidatúry v budúcoročných prezidentských voľbách. Putin sa v nich bude uchádzať o štvrtý mandát hlavy štátu.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Putin v stredu navštívil moskovské sídlo Ústrednej volebnej komisie (ÚVK), aby tam požadované dokumenty osobne odovzdal. Obe strany následne podpísali protokol o ich prevzatí, informovala agentúra TASS.
Vladimir Putin sa uchádza o znovuzvolenie ako nezávislý kandidát, takže jeho kandidatúru musela podporiť iniciatívna skupina pozostávajúca z najmenej 500 ľudí. V prípade, že volebná komisia potvrdí platnosť Putinových dokumentov, bude môcť súčasný šéf Kremľa začať so zbieraním podpisov na podporu svojej opätovnej kandidatúry, uviedla agentúra AP.
Iniciatívna skupina zložená zo zhruba 600 voličov a podporovateľov v utorok na svojom zhromaždení v Moskve jednomyseľne schválila podporu Putinovej kandidatúry. Prezident bude musieť okrem toho zozbierať ešte 300.000 podpisov.
Do volieb by sa rád zapojil aj najviditeľnejší Putinov oponent Alexej Navaľnyj, ktorého však ÚVK v pondelok odmietla zaregistrovať ako kandidáta. Dôvodom je platné usvedčenie z údajného trestného činu, ktoré mu najbližších desať rokov bráni uchádzať sa o prezidentský úrad. On sám ho označuje za politicky motivované.
Kampaň pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 18. marca 2018, sa oficiálne začala v pondelok 18. decembra 2017.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)