Moskva 12. marca 2018 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Alexander Zemlianichenko)

Ruský prezident Vladmír Putin vo filme Andreja Kondrašova “Putin”, ktorý bol zverejnený na sociálnych sieťach, oznámil, ako ho hodinu pred začatím olympiády v Soči informovali o ovládnutí tureckého lietadla s požiadavkou presmerovať lietadlo do hlavného mesta ZOH

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Je to tak citlivá časť histórie olympiády. Schválne o tom nehovoríme,” uviedla hlava štátu.
“Mali sme recepciu pred začatím olympijských hier. Spolu s predstaviteľmi Medzinárodného olympijského výboru sme potom nasadli do autobusu a išli na štadión Fist. Asi v polovici cesty mi odovzdali slúchadlo. Volal jeden z náčelníkov operatívneho štábu pre zaistenie bezpečnosti olympijských hier. Ten mi ohlásil, že bolo ovládnuté lietadlo, ktoré malo letieť z Ukrajiny do Istanbulu a útočníci žiadajú o pristátie v Soči,” povedal Putin.
Riaditeľ Federálnej služby bezpečnosti Alexander Bortnikov, ktorý sa tiež zúčastnil tohto filmu, uviedol, že bolo rozhodnuté “zapojiť vojenské letectvo, aby kontrolovali pohyb lietadla”.
“Spýtal som sa ho, čo navrhuje? A očakávaná odpoveď bola taká: podľa plánu, s ktorým sa počíta v prípade podobného rozvíjania situácie … zostreliť,” pokračoval Putin.
“Povedal som im, aby konali podľa plánu. Na otázku tých, kto išiel v autobuse, či je všetko v poriadku, som odpovedal, že áno. Dorazili sme na štadión a vošli sme tam,” dodal prezident.
Hlava štátu zdôraznila, že do úplného vyjasnenia detailov hosťom nič nehovoril a o niekoľko minút neskôr mu ešte raz zavolali. Informovali ho, že to bol iba opilecký výstrelok, a že lietadlo mieri do Turecka a čoskoro tam pristane.