Moskva 18. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Ministry of Defence of the Russian Federation)
 

V interview pre televíznu stanicu Fox News ruský prezident Vladimir Putin vyvrátil predpoklady amerických médií, že najnovšie zbrane, ktoré prezentoval v marci, sú zamerané proti USA.

Ilustračné foto

„Čo sa týka videomateriálov, tie nesvedčia o tom, že je táto raketa zameraná proti USA. Mali by ste si ich pozornejšie prezrieť,” odpovedal Putin spravodajovi Fox News.
Ten namietol, že v infografike bolo slovo „Florida”.
„Nebola tam napísaná Florida. Pozrite sa na to pozornejšie,” povedal ruský predák a spravodajovi doporučil, aby nešíril neoverenú informáciu, ale skúmal fakty samostatne. Povedal tiež, že mu môže darovať dotyčný videozáznam.
Spravodaj zo svojej strany dodal, že ten obrázok i bez nápisu veľmi pripomínal Floridu.
1. marca pri posolstve Federálnemu zhromaždeniu Vladimir Putin prehovoril o nových druhoch zbraní. Prezident informoval o vývoji hypersonickej zbrane — systéme Avangard, ktorý dokáže lietať v hustých vrstvách atmosféry na medzikontinentálnu vzdialenosť rýchlosťou prevyšujúcou Machovo číslo viac než dvadsaťkrát. Naviac ruský prezident hovoril aj o raketovom komplexe Sarmat, leteckom raketovom komplexe Kinžal. Putin tiež zmienil raketu s plochou dráhou letu s jadrovým pohonom, bezpilotnú ponorku a komplex laserovej zbrane.
 

Príspevok Putin doporučil Fox News, aby lepšie preskúmali video o ruských zbraniach zobrazený najskôr Hlavné správy.