Putin: Aprílový chemický útok v Sýrii bol provokáciou voči Asadovi

Petrohrad 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin/AP)

Fatálny chemický útok, ktorý sa stal v apríli v Sýrii, bol provokáciou voči sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, vyhlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickom fóre v Petrohrade.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Šéf Kremľa tak potvrdil postoj Ruskej federácie, že Asadove sily nie sú zodpovedné za tento incident, ku ktorému došlo v meste Chán Šajchún za použitia bojovej látky sarin alebo podobnej substancie, informuje agentúra AP.
Američania v máji zaútočili strelami s plochou dráhou letu na leteckú základňu, z ktorej mal byť útok vedený.
Putin tvrdí, že útok mal za cieľ zdiskreditovať Asada, ktorý podľa neho “nevlastní takéto zbrane”. Dodal, že Moskva ponúkla Spojeným štátom a ich spojencom príležitosť na inšpekciu danej základne ohľadom prítomnosti stôp tejto bojovej látky, a skritizoval ich za to, že to odmietli.
“Spravili to tí, ktorí z tohto činu chceli obviniť Asada,” zdôraznil ruský prezident. Dodal, že ruské tajné služby disponovali údajmi o tom, že podobný scenár bol plánovaný aj v iných častiach Sýrie vrátane okolia Damasku. “Tieto informácie sme zverejnili. Tí, čo to plánovali, sa našťastie včas zbadali,” uviedol Putin.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)