Putin a Salmán hovorili telefonicky o katarskej kríze

Moskva 13. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin/AP)

Ruský prezident Vladimir Putin dnes telefonoval so saudskoarabským kráľom Salmánom o diplomatických roztržkách ohľadom Kataru.
Informuje o tom spravodajská stanica Slobodná Európa (RFE/RL). V stanovisku Kremľa sa uvádza, že spory medzi Katarom a niekoľkými arabskými krajinami na Blízkom východe neprispievajú k snahám o riešenie sýrskeho konfliktu alebo boju proti terorizmu.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty, Bahrajn, Egypt a iné krajiny prerušili diplomatické vzťahy s Katarom pre jeho údajné podporovanie islamských extrémistov a Iránu. Dauha tieto obvinenia odmieta.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil ekonomickú aj politickú izoláciu Kataru ako “nehumánnu a idúcu proti islamským hodnotám”, uvádza RFE/RL.
“Je to, akoby bol Kataru udelený trest smrti,” povedal Erdogan, pričom dodal, že táto krajina preukázala “popri Turecku najrozhodnejší postoj voči teroristickej organizácii Islamský štát”.
Erdogan má s Katarom dobré vzťahy a obe krajiny podporujú v Egypte Moslimské bratstvo, ako aj povstalcov bojujúcich za zosadenie sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Katar sa teší aj iránskej podpore.
Niektoré krajiny prikročili k blokáde námornej a leteckej dopravy voči Kataru, ako aj vypovedaniu jeho diplomatov a občanov. Katar vyjadril poľutovanie nad týmito krokmi a označil ich za neopodstatnené.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)