Moskva 27. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kayhan Ozer)
 
Aj o pripravenom rusko-turecko-iránskom summite, ktorého dejiskom bude začiatkom apríla Ankara, sa hovorilo v utorkovom telefonáte prezidentov Ruskej federácie a Turecka Vladimira Putina a Recepa Tayyipa Erdogana. Informovali o tom ruské médiá s odvolaním sa na tlačovú službu Kremľa.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) si podáva ruku so svojím tureckým partnerom Recepom Tayyipom Erdoganom

Podľa rovnakých zdrojov obaja štátnici hovorili tak o blížiacom sa rokovaní rusko-tureckej rady pre spoluprácu v Ankare, ako aj o prípravách druhej vrcholnej schôdzky spomínaných troch krajín garantujúcich astanský proces. Na trilaterálnom summite v Ankare, ktorý bude pokračovaním schôdzky z kazašskej Astany z januára 2017, by sa opäť malo hovoriť o aktuálnom vývoji v Sýrii.
Najvyšší turecký predstaviteľ využil príležitosť, aby vyjadril ruskému prezidentovi sústrasť v súvislosti s tragédiou v obchodnom centre v sibírskom Kemerove, pri ktorom vyhaslo najmenej 64 životov.
Obe strany zdôraznili v telefonáte význam ďalšieho rozvoja dvojstranných vzťahov. Ako už skôr informoval šéf tureckej diplomacie Mevlüt Čavušoglu, rusko-turecká rada pre spoluprácu bude v Ankare rokovať 3. apríla. Prezidenti oboch krajín sa predtým zúčastnia na položení základného kameňa jadrovej elektrárne Akkuyu.
 
Príspevok Putin a Erdogan hovorili telefonicky o pripravovaných akciách v Ankare zobrazený najskôr Hlavné správy.