Púť vo francúzskych Lurdoch opäť sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia

Paríž 17. augusta 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

Utorňajšie slávenie sviatku Nanebovzatia Panny Márie v pyrenejských Lurdoch, pútnickom mieste na juhu Francúzska, opäť sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia. Napriek poklesu teplôt a silnému dažďu sa popoludní vonku zhromaždilo niekoľko tisíc pútnikov.

Zástup ľudí strážilo asi 300 policajtov a 30 príslušníkov armádnej špeciálnej jednotky, vyplýva z údajov oblastnej prefektúry. Je to o 200 príslušníkov menej než v uplynulom roku, kedy sa slávnosť konala tesne po útokoch v Nice a Saint-Etienne-du-Rouvray. Nad miestom slávenia preletovali policajné vrtuľníky, inak bol vzdušný priestor uzavretý.
Vyvrcholením niekoľkodňových osláv sviatku Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta) je francúzska národná púť. Na rôznych miestach sa okolo dňa sviatku slávia sväté omše, kde sa ráta s účasťou 25 000 ľudí z mnohých krajín.
Lurdy sú jedným z najvýznamnejších katolíckych pútnických miest na svete. V juhofrancúzskom mestečku sa v roku 1858 Bernadete Soubirousovej (1844 – 1879) zjavila celkovo 18-krát Panna Mária. Každoročne do Lúrd prichádza niekoľko miliónov pútnikov, vrátane desiatok tisíc chorých a zdravotne postihnutých.
Preložila: Ľubica Hricová

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.