Moskva 18. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Ruská punková skupina Pussy Riot zverejnila nový klip, v ktorom protestuje proti odsúdeniu svojich štyroch aktivistov na 15-dňové tresty väzenia za narušenie finále majstrovstiev sveta vo futbale a opakuje aj ďalšie politické požiadavky. Informovala o tom francúzska spravodajská stanica BFMTV.

Snímka z videoklipu

Klip má názov Track About Good Cop a podľa svojho komuniké ho Pussy Riot vnímajú ako “utopický sen o alternatívnej politickej realite, keď sa policajti namiesto zatýkania pridajú k protivládnym aktivistom”.
 

 
Videoklip bol zverejnený v utorok na webovej sieti YouTube. Pussy Riot pod ním zverejnili zoznam požiadaviek, ktorých splnenie žiadajú od ruských úradov.
Na prvom mieste je “prepustenie štvorice aktivistov kapely Pussy Riot odsúdených na 15 dní väzenia za narušenie druhého polčasu finále majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve, ako aj oslobodenie všetkých politických väzňov v Rusku – vrátane ukrajinského režiséra Oleha Sencova -, skoncovanie s praxou zatýkania účastníkov politických zhromaždení a rešpektovanie práva na slobodu slova.”
Tieto kontroverzné umelkyne sú hlavne v Rusku kritizované za ich prejavy, a to nie bezdôvodne. Okrem toho, že robili výtržnosti v pravoslávnom kostole, niektoré členky Pussy Riot (jedna z nich dokonca v pokročilom štádiu tehotenstva) hromadne súložili v Moskovskom múzeu, pričom sa natáčali na video. Známe sú tiež tým, že sa zabávali kradnutím kurčiat zo supermarketu tak, že si kurča strčili do vagíny, pričom sa tiež natáčali. Perverzita a úpadok je charakteristickým rysom tejto západom živenej “protiputinovskej opozície”.
V Rusku mimoriadne nepopulárna skupina perverzáčok zožala najväčší potlesk počas zimnej olympiády v Soči, kde sa pokúsili toto športove podujatie znova zneužiť na politické ciele a “vystúpiť” iba pre kamery západných novinárov za športovou olympijskou halou. Hliadka kozákov, ktorí počas podujatia udržiavali poriadok, ich však pri tomto pokuse prichytila a na mieste zbičovala.
Je poľutovaniahodné, ale nie prekvapivé, že takéto zjavy dostávajú na západe rôzne ocenenia za údajný boj za slobodu a demokraciu. Západná spoločnosť týmito krokmi jasne dokazuje svoj morálny úpadok. Festival Pohoda, známy tiež ako festival politickej piesne, kvôli svojej politickej angažovanosti, preto v podstate tiež neprekvapil, keď ich tento rok privítal a v zápätí chránenkyne Pohody narušili priebeh futbalových majstrovstiev.
Ako informovala francúzska televízia BFMTV, požiadavky z klipu Pussy Riot predkladajú opakovane.
 
Príspevok Pussy Riot zverejnili na internete svoj nový klip s politickými požiadavkami zobrazený najskôr Hlavné správy.