Moskva 17. apríla 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Američania sa už otvorene správajú  ako v Orwellovej “Farme zvierat”, alebo “1984”.  Nielenže arogantne odmietajú dodržiavať medzinárodné dohody a ostentatívne prehliadajú OSN, ale otvorene povýšili lož aj na svoju bežnú pracovnú metódu.

Politexpert priniesol odpoveď Alexeja Puškova, člena Zväzu federácie RF na slová Herberta McMastera, ktorý tvrdil, že sýrsky prezident Bašár Asad vyprovokoval vo svojej krajine krízu, ktorá sa potom preliala do Iraku, USA a takisto do Európy. (Logika u amerického predstaviteľa nefunguje, kým nezačali Američania viesť hybridnú vojnu proti Sýrii a nezinscenovali tam občiansku vojnu na základe zásad farebných revolúcii, žiadna kríza nebola).

Na snímke  Alexej Puškov

Najtrápnejšie pritom je, že väčšina mainstreamových médií presne podľa goebbelsovského hesla “Tisíc krát opakovaná lož sa stane pravdou” bude v najbližšom období takmer s určitosťou túto tézu donekonečna omieľať, aby si ju osvojilo aj zombifikované obyvateľstvo Európy a Severnej Ameriky. Čo sa týka Herberta McMastera, sú tri logické možnosti – alebo vedome klame, alebo sa v téme absolútne nevyzná, alebo platia obe možnosti.

Alexej Puškov na slová Herberta Mc Mastera uviedol, že Islamský štát vznikol v Iraku, kam v roku 2003 vtrhli Američania a ich spojenci na základe vykonštruovaného a nepravdivého tvrdenia o existencii irackých chemických zbraní hromadného ničenia, ktoré sa však nikdy nenašli a neskôr aj viacerí západní lídri potvrdili, že šlo o vedomú dezinformáciu určenú pre svetovú verejnosť.

Cieľom Američanov a ich spojencov bolo zvrhnúť režim Saddáma Hussajna v Iraku, čo sa Američanom a ich spojencom zo Západu podarilo, rovnako sa im podarilo zničiť aj Líbyu, zdramatizovať situáciu v Sýrii a na Ukrajine (ich plány prekazilo Rusko) a momentálne sa snažia o  vytvorenie chaosu aj v juhovýchodnej Ázii.

Stepan Kravčenko