Puškov poradil Obamovi, aby prestal dôverovať vlastným očiam

Washington 18. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP)

Odchádzajúci americký prezident Barack Obama sa síce snaží v posledných dňoch svojho prezidentského pôsobenia aspoň kozmeticky upraviť svoje katastrofálne pôsobenie v medzinárodnom dianí, no veľmi sa mu to nedarí. Do histórie sa jednoznačne zapíše ako najslabší a najhorší americký prezident v celej histórii USA. Mnohí svetoví lídri si z Obamu otvorene robia posmešky (stačí si spomenúť na filipínskeho prezidenta Duterteho, ktorý Obamu pejoratívne označil za “sukinho syna”

Podstatne kultivovanejšie dehonestoval amerického prezidenta ruský politik Alexej Puškov, informoval o tom portál Vzgľad . Puškov  poradil americkému prezidentovi poradil, aby neveril vlastným očiam a nespoliehal sa na vlastný rozum, pretože vždy keď tak učinil, spôsobil si množstvo problémov.

Na snímke predseda zahraničného výboru Štátnej dumy Ruska Alexej Puškov Foto: screenshot z YouTubeNa snímke predseda zahraničného výboru Štátnej dumy Ruska Alexej Puškov Foto: screenshot z YouTube

Fakty, ktoré na vlastné oči Obama uvidel ohľadne Líbye ho priviedli k útoku USA a NATO v Líbyi. Vojna sa skončila katastrofou. Obama dospel k názoru, že dni Bašára Asada sú sčítané a Asad musí odísť. Opätovne chyba. Obama veril, že Hillary Clintonová zvíťazí v prezidentských voľbách – zase sa mýlil. Záver – vždy keď Obama niečo vidí a rozhodne sa  na základe vlastného uváženia niečo riešiť, príde ku katastrofe.

Na svojom účte na Twitteri potom Puškov rozoberal teoretickú možnosť, že Obama verí pravdepodobne aj tomu, že na Ukrajine sa neonacisti nenachádzajú a v Odesse sa ruskojazyčné obyvateľstvo v Dome odborov v roku 2014 upálilo samo.

Na záver upozornil Alexander Puškov na skutočnosť, že Obama nie je jediný americký prezident, ktorý sa nechá klamať vlastnými očiam a vlastným rozumom. Bývalý prezident George Bush na vlastné oči videl dôkazy o tom, že Saddám Hussejn v Iraku má zbrane hromadného ničenia, americké vojská a západná koalícia preto vtrhli do Iraku. Samozrejme, že žiadne zbrane sa nenašli a ukázalo sa, že “iracké zbrane hromadného ničenia” si USA a Západ vymysleli, len aby mohli voči Iraku zaútočiť.

Na snímke Barack ObamaNa snímke Barack Obama

Momentálne Obama jasne vidí stopy ruských hackerských útokov na Demokratickú stranu a Hillary Clintonovú pred americkými prezidentskými voľbami  a takisto je o týchto útokoch aj presvedčený. Tá istá trápna pesnička, no ukazuje sa, že problémy so zrakom má už aj Merkelová, ktorá takisto vidí stopy ruských hackerských útokov v Nemecku” uzatvára Alexej Puškov.

ZDROJ >>

Komentujte :)