Barcelona 26. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Emilio Morenatti)

Katalánsky líder Carles Puigdemont vo štvrtok vylúčil možnosť konania predčasných volieb v Katalánsku. Informuje o tom spravodajská televízia Sky News.
Na snímke katalánsky prezident Carles Puigdemont

Počas svojho vystúpenia v katalánskom parlamente Puigdemont tiež uviedol, že možnosť rozpustiť parlament a vyhlásiť predčasné voľby zvažoval, avšak v záujme nezvyšovania napätia v spoločnosti sa napokon rozhodol, že ich nevyhlási.
Katalánsky parlament sa vo štvrtok zišiel po prvý raz odvtedy, čo ústredná vláda v Madride podnikla kroky k možnému pozastaveniu katalánskej autonómie pre separatistickú iniciatívu tohto regiónu.
Puigdemont vo vystúpení pred plénom regionálneho parlamentu ešte 10. októbra oznámil, že jednostrannú deklaráciu nezávislosti Katalánska odkladá pre očakávaný dialóg s ústrednou vládou.
Plenárna schôdza katalánskeho parlamentu prichádza deň pred plánovaným stretnutím španielskeho Senátu v Madride, na ktorom sa s najväčšou pravdepodobnosťou odhlasuje pozastavenie autonómie Katalánska, ako aj rozličné ďalšie sankcie predložené španielskym premiérom Marianom Rajoyom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.