Paríž 17. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Polícia vo francúzskom prístavnom meste Marseille dnes zadržala ženu, ktorá dnes smerom k štvorici amerických turistiek vystrekla kyselinu chlorovodíkovú. Zasiahla pritom tváre dvoch Američaniek, informoval denník La Provence
Ilustračné foto

Útok sa odohral krátko pred poludním na železničnej stanici Saint-Charles, kde Američanky – všetky vo veku okolo 20 rokov – prestupovali na vlak do Paríža.
Zranené mladé ženy vo veku 20 a 21 rokov previezli do nemocnice, informoval denník. Zvyšné dve turistky vyviazli nezranené, ale sú v šoku.
Páchateľkou je 41-ročná, zrejme psychicky narušená, žena, ktorú po čine polícia zatkla a vzala do vyšetrovacej väzby. Podľa denníka La Provence žena mala pri sebe svoje fotografie, na ktorých bola ona sama s popáleninami.
Kyselina chlorovodíková v prípade, že má vysokú koncentráciu, môže spôsobiť závažné popáleniny. Táto žieravina je nebezpečná aj v prípade, keď zasiahne oči.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.