Minneapolis 14. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:maxpixel)
 
Psa menom Donald Trump nezastrelili v dôsledku politickej rivality, uviedol šerif okresu Jackson v americkom štáte Minnesota. Vyjadril sa tak po falošných tvrdeniach na sociálnych sieťach, ktoré viedli k “násilným hrozbám” voči niektorým obyvateľom okresu, informovala v stredu agentúra AP

Ilustračné foto

Úrad šerifa Shawna Hakena prišiel k záveru, že osoba, ktorá psa zastrelila, legálne chránila svoje hospodárske zvieratá na súkromnom pozemku. Strelca neidentifikovali.
Na sociálnych sieťach došlo k prekrúteniu faktov, konštatoval úrad šerifa vo vyhlásení. Podľa neho ľudia teraz hrozia násilím obyvateľom v oblasti a svoje hrozby zakladajú na nepresných príspevkoch na účtoch sociálnych médií.
Majiteľ psa Randal Thom je nadšeným stúpencom prezidenta Donalda Trumpa a objavil sa v mnohých článkoch za to, že sa často zúčastňoval na jeho zhromaždeniach. Niektorí užívatelia sociálnych médií tvrdili, že sused, údajný demokrat, zabil Thomovho psa zámerne.
Susedia podali v minulosti 14 sťažností na to, že Thomove psy behajú voľne, zabíjajú zvieratá a napadli aj človeka, pripomína AP s odvolaním sa na šerifa.
 
Príspevok Psa menom Donald Trump nezabili podľa šerifa z politických dôvodov zobrazený najskôr Hlavné správy.