Bratislava 28. septembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)
 
Každý deň zomrie na Slovensku pri umelých potratoch asi 20 detí. Upozorňuje na sociálnej sieti sekretár Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský s tým, že podporuje návrh poslanca parlamentu Vašečku na úpravu zákona o potratoch.

Ilustračné foto

Sekretár KBS pripomína slová pápeža svätého Jána Pavla II. v encyklike Evangelium vitae napísal: “Ale Boh nemôže dovoliť, aby zločin zostal nepotrestaný: krv zavraždeného volá k nemu zo zeme, domáha sa spravodlivosti.”
Uviedol, že každý na svojom poli sme povinní urobiť všetko preto, aby k zabíjaniu nevinných detí ďalej nedochádzalo. “Prvým krokom na ceste k úplnej ochrane života môže byť zastavenie umelých potratov na požiadanie.”

“Katolícka cirkev má jasný postoj k ochrane života. Je dobré a správne podporiť návrh zákona, ktorý umenšuje zlo po jasnom vyjadrení osobného morálneho postoja odmietajúceho všetky umelé potraty. Preto sa teším z návrhu Richard Vašečka, ktorý chce zastaviť potraty na požiadanie. A zároveň sa obraciam s prosbou na všetkých poslancov NR SR, aby sa prihlásili k ideálu ochrany života od počatia a podporili svojim hlasom a aktívnym konaním všetky návrhy, ktoré zlo umelých potratov môžu umenšiť,” apeloval Ziolkovský.

 

 
Vo štvrtok sme informovali, že poslanec Národnej rady Richard Vašečka navrhuje zlepšiť ochranu matiek a nenarodených detí.
„Život je prvoradá a základná hodnota. Každý chce žiť. Každý má právo na život. Veľký či malý. Preto musíme chrániť život každého z nás. A to sa týka, samozrejme, aj nenarodených detí. Musíme odmietnuť zabíjanie detí potratmi. Ja osobne som proti každému umelému potratu. Samozrejme, rovnako je potrebné chrániť život matky,“ uvádza Vašečka (viac v článku).
 
 
 
Príspevok Prvým krokom na ceste k úplnej ochrane života môže byť zastavenie umelých potratov na požiadanie, vyzýva poslancov sekretár KBS Ziolkovský zobrazený najskôr Hlavné správy.