Bratislava 15. mája 2018 (HSP/Foto:NUNOFI)
 
Na Slovensku to nikto nečakal. Koncept 0 euro souvenir bankoviek Slovákov úplne pobláznil.

Prvým hradom na “nulke” je Červený kameň

Pri prvom vydaní s Pamätníkom SNP a československým tankom boli ochotní cestovať cez celé Slovensko a stáť v rade už od štvrtej hodiny ráno. Našlo sa dokonca aj veľa záujemcov z Čiech, ktorý prišli len kvôli tejto bankovke. 3000 kusov ktoré boli k dispozícii na predaj pre návštevníkov sa vypredalo za 2 a ½ hodiny. To čo si mohli kúpiť za dva, teraz mnohí ponúkajú až za 100 euro. Niet sa čo čudovať. Nemecké vydanie 0 euro souvenir bankovky MSV DUISBURG z roku 2016, ktoré bolo tiež v limitovanom náklade sa pohybuje dokonca v cene 400,- euro.
 
Pre všetkých nadšencov slovenských nula euro souvenir bankoviek je tu však dobrá správa
Prichádza ďalšia „nulka“. Tento krát  dostal tú česť byť natrvalo zvečnený na bankovke hrad Červený Kameň, ktorý sa tak pripojí ako prvý hrad zo Slovenska medzi množstvo známych hradov a zámkov Európy, ktoré už svoju bankovku majú. Predstavenie bankovky a začatie jej predaja  bude priamo na hrade dňa 19.5.2018 o 18:00 v rámci podujatia „Noc múzeí a galérií“.
Už teraz je o bankovku značný záujem. Mnohí záujemcovia, ktorým sa bankovka v Banskej Bystrici vypredala doslova pred nosom sú pripravení získať aspoň túto. Bola by to ich prvá. Niektorí uviedli, že na hrad prídu radšej ešte o pár hodín skôr.
Suvenírová bankovka s hradom Červený Kameň bude opäť vyrobená v množstve 5000 ks, takže zrejme aj v tomto prípade nepokryje záujem všetkých. Každý ju chce mať medzi prvými. V sobotu uvidíme, či sa hrad Červený Kameň dokáže ubrániť nájazdu záujemcov o jeho prvú bankovku.
 
Príspevok Prvým hradom na “nulke” je Červený Kameň zobrazený najskôr Hlavné správy.