Polícia obvinila Martina z piatich prípadov útokov močom či exkrementmi na ženy v hlavnom meste. On však tvrdí, že je nevinný.

Podľa jeho verzie, ktoré zaznela na predchádzajúcich pojednávaniach sa v bare v Bratislave zoznámil s neznámym mužom, s ktorým vypili väčšie množstvo alkoholu. Prebudil sa na druhý deň v električke s tým, že ho dvaja policajti ťahajú za rameno a vyzývajú ho, aby išiel s nimi. Vtedy si uvedomil, že je zašpinený od exkrementov a smrdí.

Cíti sa nevinný

Na polícii mal najprv tvrdiť, že je nevinný, mal byť však na neho vyvíjaný psychický nátlak. „Opoznávačku,“ počas ktorej ho medzi ďalšími mužmi spoza tmavého skla spoznali viaceré poškodené ženy ako útočníka, považuje za nezákonnú.

K samotným piatim skutkom útokov, ktoré mu prokuratúra kladie za vinu, sa vyjadroval stručnejšie. Tvrdil, že ich nespáchal, poškodené nepozná a v čase, keď mal útočiť, bol vraj v práci, doma či s rodičmi.

Poznali ho tri ženy

Ženy však mali iný názor. Muža ako útočníka ešte na prvom pojednávaní označili tri, jedna si už presne nespomínala.

Na dnešnom pojednávaní už vypovedala jedna z napadnutých žien, ktorá sa počas neho rozplakala. Na Martina sa nemohla ani len pozrieť. Avšak nedokázala jednoznačne vyvrátiť a ani potvrdiť, či páchateľom je on.

Vypovedal aj mladíkov bývalý šéf a kolega, ktorí tvrdili, že v čase jedného z útokov bol v práci a nemohol opustiť pracovisko bez toho, aby si to nikto nevšimol. 

Prokurátor obžaloval Martina z trestného činu výtržníctva spolu v piatich prípadoch útokov na ženy. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.