Bratislava 1. apríla 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Priatelia, dnes je veľký sviatok – Prvý apríl, deň humoru, smiechu, úsmevov a srandy. Je to jeden z najkrásnejších sviatkov v roku. Tak si trochu zalovíme vo vodách žartov a úsmevov. Sú tu dve krátke (možno aj poučné) historky z minulosti a zo súčasnosti

Lotéria

Raz sa do bytu Picassa dostal zlodej. Veľký maliar ho chcel chytiť, ale ten mu utiekol. Na polícii ho požiadali, aby pomohol vytvoriť portrét zlodeja. Picasso hrdo vyhlásil, že je skúsený maliar a sám namaľuje portrét zlodeja. A namaľoval… Na druhý deň na základe daného portrétu zlodeja polícia zatkla 15 ľudí, dvoch koňov, štyri autobusy, lampáreň, tanier s vypraženou rybou a hobľovačku…
* * * *
Istý chytrý šikovný obchodník (neuvádzame jeho národnosť, aby sme nevzbudili pohoršenie slniečkarov a liberálov a aby nám nezablokovali portál) si chcel od jedného chlapíka kúpiť vzácnu mačku. Dokonca (čo nie je uňho zvykom) mu vopred zaplatil sto eur… Lenže, čo čert nechcel, mačka do rána zdochla.
Na druhý deň chlapík prišiel za obchodníkom, ale bez mačky. Vysvetlil, že zdochla. Obchodník požiadal späť svoje peniaze, lenže chlapík ich už utratil. Obchodník predsa našiel východisko a povedal, aby mu chlapík priniesol tú zdochnutú mačku.
„Načo vám bude?! Veď je mŕtva“, úprimne sa počudoval chlapík.
„Usporiadam lotériu a mačka bude hlavná cena,“ prezradil obchodník.
„Ale ako to chcete vysvetliť účastníkom lotérie? Veď tá mačka zdochla!“ žasol chlapík.
„Prečo by som niekomu hovoril, že mačka zdochla?“ pousmial sa obchodník…
…O mesiac sa títo dvaja náhodou stretli. Chlapík sa opýtal, ako to dopadlo s tou zdochnutou mačkou. Obchodník povedal, že všetko prebehlo veľmi dobre: „V lotérii som predal 500 žrebov, každý za dve eurá. Takže, aj s tým, že som vám zaplatil 100 eur, mal som čistý zisk 897 eur.
„Ako je to možné? A nik nebol nespokojný, nik neprotestoval?“
„Iba jeden muž, ktorý vyhral hlavnú cenu – tú mačku. Strašne sa nahneval. Ale tomu som vrátil žreb za 2 eurá a ešte som mu zaplatil “odškodné” 1 euro. A všetko ostatné som si zarobil dobrou marketingovou akciou. Obchod je obchod,“ zdôraznil obchodník.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Prvoaprílové historky: Picasso bol zlý svedok a ako si zarobiť na zdochnutej mačke zobrazený najskôr Hlavné správy.