Bratislava/Kolárovo 27. septembra 2018 (HSP/Foto: Facebook Tomáš Sz.)
 
Medzi hlavnými podozrivými v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sa ocitli a dvaja bratranci, Tomáš Sz. a Miroslav M., ktorí boli v lokalite dnešnej razie NAKA známi ako “riešitelia” problémov

Na snímke v strede Tomáš Sz. pri ochrane námornych lodí pred pirátmi

Prvý z podozrivých, Tomáš Sz., má byť podľa dostupných informácií bývalým policajtom. Podľa informácií na sociálnej sieti nedávno absolvoval výcvik pre bodyguardov v Európskej bezpečnostnej akadémii a venoval sa bojovým umeniam, konkrétne Jiu Jitsu.
V minulosti mal byť dokonca priamo vyšetrovateľom. Kurz pre bodyguardov absolvoval v Poľsku a malo sa jednať o školenie v oblasti ochrany VIP osôb, využitia pištolí, poloautomatických zbraní a neozbrojeného boja. Agentúra tiež ponúkala kurzy pre členov ozbrojenej ochrany námorných lodí pred pirátmi. Na jednej z fotografií na sociálnej sieti pózuje so zbraňou na lodi spolu s kolegami v Arabskom mori.
O Tomášovi a jeho blízkej rodine sa miestny obyvateľ vyjadril ako o normálnej rodine, s jeho otcom mal blízky kamarátsky vzťah, syna však veľmi nepoznal, údajne ale nepôsobil ako gauner. Celkovo rodina Tomáša Sz. vraj pôsobila solídne a susedia opísali Tomáša ako tichého a nekonfliktného človeka.
V Kolárove okrem neho mali zadržať aj jeho bratranca, Miroslava M. Podľa miestnych obyvateľov boli obaja na okolí známi tým, že “riešili problémy”. Údajne sa však nemalo jednať o veľké veci, skôr o výstrahy. Kontakty mali mať v Dunajskej Strede a Veľkom Mederi, no pracovali samostatne.
Mená oboch brantrancov sú spájané aj s vraždou istého podnikateľa v decembri 2016. Bližšia totožnosť ďalších štyroch zadržaných nie je známa.

 
Príspevok Prví dvaja zo šestice podozrivých: Tomáš Sz. a Miroslav M. zobrazený najskôr Hlavné správy.