„O návrate na okruh som nepochybovala snáď ani sekundu po operácii, keď mi povedali, že dopadla dobre. Viera je väčšia, než keď som išla do nemocnice a necítila si prsty na ľavej ruke. Teraz urobím všetko pre to, aby som sa vrátila,“ povedala pred zástupcami médií tenisová hviezda. Kvitová bola po operačnom zákroku v dobrej nálade a dokonca jej nechýbal ani úsmev na perách, no na tenis môže ešte na dlhé mesiace zabudnúť.

Verdikt lekárov je neúprosný, pol roka bez tenisu po tom, ako ju dorezal lúpežník vo vlastnom byte. Pre českú tenistku to znamená, že neúčasť na turnajoch WTA ju oberie o poriadne peniaze. Kvitová si zarobila v priemere za posledných šesť ročníkov za takýto čas približne 150-tisíc eur. Dvojnásobná víťazka Wimbledonu na to však teraz môže zabudnúť a svoj tretí triumf v novej sezóne na posvätnej tráve určite nepridá. 

Česká tenistka môže zlodeja žalovať za ušlý zisk, na súde by nebol žiadny problém dokázať, že kvôli zlodejovi prišla elitná svetová desiatka o ďalšie milióny. Český Blesk priniesol informácie, že vraj nad touto alternatívou ľudia z okolia Kvitovej neuvažujú. Len ťažko sa dá predstaviť, ako by zlodej splatil takúto čiastku z väzenskej cely.