Banská Bystrica 10.februára 2017 (HSP/Foto: Ayco)

V tieni hokejového sviatku na Slovensku hoci sa v Nitre začal „Slovakia cup“ sú mimo pozornosť aj ďalšie dva hokejové podniky, pokiaľ nepočítame „Memoriál Vladimíra Dzurillu“ v Piešťanoch, kde mladí slovenskí reprezentanti si testujú svojich súperov v prípravnom medzinárodnom hokejovom turnaji v Piešťanoch, ktorí je generálkou reprezentácie Slovenska pred blížiacimi sa MS v kategórii U 18-roční. Prvým veľkým podnikom je dnes otvárací prvý deň Slovakia cup v Nitre Slovensko – Rusko „23“ a záverečné 54.kolo základnej časti prvej hokejovej ligy. Okrem toho aj plánovaná aj dohrávka HC Nové  Zámky – MHC Martin v Tipsport lige.

Kocky boli dnes hodené v základnej časti v prvej hokejovej lige Budiš naposledy. Aj keď už v tomto poslednom 54.kole hrá iba o povinné body. Dnešné štyri duely už nemôžu príliš zmeniť tabuľkové postavenie pred úvodným 1.kolom play-off a to iba v dvoch prípadoch. Michalovce po domácom víťazstve s Trnavou a zakopnutí Detvy na domácom ľade so Sp.Novou Vsou, čo je málo pravdepodobne. Druhou nevyriešenou tajničkou posledného kola prvej hokejovej ligy Budiš môže v tabuľke po poslednom 54.kole Skalica (z 5.miesta) si vymeniť pozíciu na 4.mieste s Topoľčanmi, ktoré majú o bod viac ako Skalica, ale taktiež ťažký zápas na ľade vedúceho tímu súťaže v Prešove s domácim HC Penguins Prešov. Skalica má za súpera v domácom prostredí poslednú rezervu MHC Martin, s ktorou majú Záhoráci bilanciu stretnutí v tejto sezóne 5:0 a skóre 27:14. Na snímke predzápasový rituál hokejistov HC Penguins Prešov – víťaz základnej časti prvej hokejovej ligy Budiš ročníka 2016/2017. Kocky boli dnes hodené v základnej časti v prvej hokejovej lige Budiš naposledy. Aj keď už v tomto poslednom 54.kole hrá iba o povinné body. Dnešné štyri duely už nemôžu príliš zmeniť tabuľkové postavenie pred úvodným 1.kolom play-off a to iba v dvoch prípadoch. Michalovce po domácom víťazstve s Trnavou a zakopnutí Detvy na domácom ľade so Sp.Novou Vsou, čo je málo pravdepodobne. Druhou nevyriešenou tajničkou posledného kola prvej hokejovej ligy Budiš môže v tabuľke po poslednom 54.kole Skalica (z 5.miesta) si vymeniť pozíciu na 4.mieste s Topoľčanmi, ktoré majú o bod viac ako Skalica, ale taktiež ťažký zápas na ľade vedúceho tímu súťaže v Prešove s domácim HC Penguins Prešov. Skalica má za súpera v domácom prostredí poslednú rezervu MHC Martin, s ktorou majú Záhoráci bilanciu stretnutí v tejto sezóne 5:0 a skóre 27:14. Na snímke predzápasový rituál hokejistov HC Penguins Prešov – víťaz základnej časti prvej hokejovej ligy Budiš ročníka 2016/2017.

Prehľad vyžrebovaných dvojíc záverečného 54.kola základnej časti:

HC PENGUINS  PREŠOV  –  HC TOPOĽČANY  rozhodujú: Vojtek – Stanzel, R.Gajan, video     rozhodca: Čavojský. Bilancia v prebiehajúcej sezóne 2016/2017: d:(7:4, 5:4,0:1 pp ), v: 2:3 pp, 3:4.

HK  SKALICA – MHC MARTIN „B“  rozhodujú: Hatala – Nosek, Šefčík, video rozhodca: Beneš. Bilancia v prebiehajúcej sezóne 2016/2017: d: (1:3, 7:3), v: (4:2, 9:4, 6:2).

HC 07 ORIN DETVA  – HK  SPIŠSKÁ  NOVÁ  VES  rozhodujú: Jura – Vall, Kovaľ, video rozhodca: Findura. Bilancia v prebiehajúcej sezóne 2016/2017: d: (5:2,7:3), v: (2:4, 5:1,8:3).

HK  DUKLA  MICHALOVCE – HK  GLADIATORS  TRNAVA  rozhodujú: Švajka – Bogdaň,Jobbágy, video rozhodca: Kovarík.

HK  95´ POVAŽSKÁ BYSTRICA – voľný žreb

Jozef  Cvajniga