Prvá ďakovná púť dominikánov do Baziliky Santa Maria Maggiore

Rím 26. októbra 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)

Dominikáni zorganizovali tento týždeň prvú ďakovnú púť do Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme. Ďakovali za pričlenenie troch slovenských chrámov k tejto pápežskej bazilike. Ďakovnú púť dominikánskej rodiny z Bratislavy a Košíc sprevádzal rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik a viacerí dominikáni – P. Konštanc Adam, P. Chryzostom Kryštof, P. Matúš Kušnír a ďalší.
Prvá ďakovná púť dominikánov do Baziliky Santa Maria Maggiore

Vyše 40 účastníkov tejto púte sa prišlo poďakovať za pripojenie svojich chrámov k Pápežskej bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme. Do Večného mesta prišlo aj farské spoločenstvo z Tepličky nad Váhom, z Považskej Bystrice a z okolia Žiliny, informovala Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu. “Chceme vyjadriť jednotu, ktorá už je v niektorých kostoloch na Slovensku,” povedal biskup Stolárik Vatikánskemu rozhlasu. Jednotu zvýrazili v utorok, kedy slávili svätú omšu v Bazilike Santa Maria Maggiore. V jej závere arcikňaz baziliky, poľský kardinál Stanisław Ryłko, emeritný predseda Pápežskej rady pre laikov, venoval ikonu Panny Márie Snežnej pre kostol v Košiciach.
V stredu sa pútnici zúčastnili na generálnej audiencii s pápežom Františkom na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Štyri desiatky farníkov z Tepličky nad Váhom pod vedením svojho duchovného otca Pavla Špitu po audiencii slávili svätú omšu v rozhlasovej kaplnke Vatikánskeho rozhlasu (s využitím správy Slovenskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu).

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.