Bratislava 4. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot)
 
Nový Čas v sekcii Autobild zverejnil pod názvom „Iba v Rusku“  video, v ktorom opitá žena jazdí dookola po kruhovom objazde. Ženu sa snaží zastaviť policajt aj opakovanou streľbou na pneumatiku, no bezúspešne a nakoniec im uniká.

Nový Čas presunul incident na Ukrajine do Ruska

A hoci v popise videa z youtube je jasne uvedené, že sa to odohralo v Ržiščive v kyjevskej oblasti na Ukrajine, novinár z Nového Času z ideologických dôvodov presunul udalosť do Ruska. Popis k videu pritom evidentne čítal, lebo inak by sa nemal ako dozvedieť že za volantom sedela žena.
Udalosť pre čitateľov rubriky Autobild v Novom Čase okomentoval nasledovne:
Iba v Rusku! Opitá žena krúžila okolo policajtov. Muži zákona to v práci mnohokrát majú poriadne ťažké. Pekne to ilustruje záznam z Ruska, na ktorom sa policajti snažia dolapiť vodičku pod vplyvom alkoholu. Jej nebezpečná jazda sa v istom okamihu zmenila na tragikomickú demonštráciu vplyvu ohnivej vody na schopnosti šoféra.
 

Opitá žena jazdí dookola po kruhovom objazde

 
Video:

 
Zdá sa že protiruská propaganda, ktorú prostredníctvom grantov štedro financujú západné ambasády už nie je len výsadou rubrík zahraničného spravodajstva, ale prenikla aj do sekcií ako šport, či auto-moto.
 
Príspevok Protiruská propaganda už aj v rubrike auto-moto. Nový Čas z ideologických dôvodov presunul incident z Ukrajiny do Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.