Protikorupčné pochody budú pokračovať v pondelok v Žiline a Prešove

Bratislava 9. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Protikorupčné pochody, za ktorými stoja študenti, sa počas nasledujúceho týždňa presunú do ďalších miest Slovenska. V pondelok 12. júna sa uskutočnia o 17.00 v Žiline na Mariánskom námestí a v Prešove na Námestí mieru. Informovali o tom dnes organizátori Veľkého protikorupčného pochodu.
Na snímke účastníci druhého protestu proti korupcii v Bratislave

Študenti zároveň informovali, že doteraz sa podarilo vyzbierať približne 40.000 podpisov pod petíciu na podporu ich požiadaviek. Po druhej vlne protestov sa podľa jednej z organizátoriek Karolíny Farskej chcú študenti viac sústrediť práve na zber podpisov. „Ak budeme stále ignorovaní aj po týchto pochodoch, tak určite sa budeme chcieť primárne zamerať práve na to, aby tá petícia bola čo najúspešnejšia, aby sa nám čo najrýchlejšie podarilo vyzbierať 100.000 podpisov,“ uviedla Farská. Študenti potrebujú 100.000 podpisov na to, aby sa petíciou zaoberala Národná rada SR.
V pondelok (5.6.) sa v Bratislave a Košiciach uskutočnil v poradí druhý protikorupčný pochod, ktorý zorganizovali študenti. Prišli tisíce ľudí. Organizátori požadovali odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara, odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a vyšetrenie káuz Bašternák a Gorila. Tiež pokračovanie vyšetrovania a súdnych konaní ohľadom Mečiarom amnestovaných skutkov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.