Proti pápežovej návšteve v Čile protestovali útokmi na kostoly v Santiagu

Santiago 13. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Esteban Felix)

Členky čílskeho feministického hnutia La Juaria zaútočili v noci na piatok miestneho času na tri rímskokatolícke kostoly v čilskom hlavnom meste Santiago, pričom použili podomácky vyrobené nálože.
Na snímke členky feministického hnutia La Juaria, ktoré zaútočili na kostol

Útoky, ku ktorým došlo iba tri dni pred príletom pápeža Františka na apoštolskú návštevu Čile, intenzívne vyšetruje tamojšia polícia. Tej sa podarilo zabrániť ďalšiemu útoku.
Páchatelia zanechali nielen škody na vchodoch a fasádach objektov, ale na ich stenách i množstvo nápisov, sčasti protestných sloganov proti návšteve hlavy katolíckej cirkvi (napríklad ‘Pápež František, ďalšie bomby budú v Tvojej reverende’), sčasti posolstiev politického charakteru (napríklad ‘Slobodu všetkým politickým väzňom planéty’).
Predstavitelia občanov, čakajúcich na deložovanie, súčasne obsadili pod vedením niekdajšej prezidentskej kandidátky Roxany Mirandovej apoštolskú nunciatúru v Santiagu, aby tak protestovali proti vysokým nákladom pápežovej návštevy v krajine. Policajti demonštrantov v priebehu niekoľkých minút vyviedli z objektu, ktorý bude čoskoro dočasným útočiskom pápeža počas návštevy Čile.
Návšteva hlavy katolíckej cirkvi v juhoamerickej krajine sa uskutoční v dňoch 15.-18. januára 2018.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)