Port-au-Prince 8. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:wikimedia)
 
Tisícky demonštrantov znova vyšli vo štvrtok do ulíc hlavného mesta Haiti a dožadovali sa odstúpenia prezidenta Jovenela Moisea. Nespokojní Haiťania chcú, aby prezident rezignoval, pretože nevyšetruje obvinenia z korupcie voči predošlej vláde v súvislosti s venezuelským dotovaným energetickým programom Petrocaribe. Demonštranti sa zaviazali, že budú s protestmi pokračovať aj cez víkend

Na snímke haitskí prezident Jovenel Moise

Policajný hovorca Gary Desrosiers informoval, že pri streľbe neďaleko protestu zahynul jeden človek. Počas podujatia zatkli 36 ľudí. Demonštranti podpálili štyri policajné autá, povedal.
Protestujúci pochodovali ulicami mesta Port-au-Prince s rôznymi transparentmi a skandovali. Niektorí uprostred ulíc podpaľovali pneumatiky. Poriadková polícia na demonštrantov použila slzný plyn.
Opozičný líder Moise Jean Charles uviedol, že protesty budú pokračovať, až kým prezident Moise neodstúpi. Ten však rezignáciu nemá v úmysle. “Ak Jovenel Moise nebude chcieť odstúpiť od moci, vymenujeme v nasledujúcich dňoch dočasného prezidenta,” povedal Charles.
 
Príspevok Proti haitskému prezidentovi protestovali tisícky ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.