Svet 23. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:maxpixel)
 

Portál AdMe.ru vybral 10 krásnych dievčat, aby vám ukázal, čím sa líšia súčasné tendencie v líčení v rôznych krajinách.

Ilustračné foto

Japonsko
Obyvateľky Japonska sú presvedčené, že rúž nie je treba nanášať na lícne kosti, ale na oblasť pod očami. Za moderné je tiež považované zdôrazňovanie očí pomocou tieňov alebo sotva viditeľnou linkou a ústa je vhodné zdôrazňovať leskom alebo rúžom väčšinou ružovej farby.

. 浴衣はとことん古典的に着たい派 メイクはゆりさんが任せてくれたので、 3枚目に加工なしの色味で詳細を描いたよ
Príspevok, ktorý zdieľa 西谷菜々 (@nana_nishitani),

 
USA
Američanky udávajú štýl líčenia celému svetu a aktívne ho šíria pomocou instagramu. Ideálne líčenie sú podľa nich presné obrysy, oblúkovité obočie, umelé riasy a ústa sýtej farby. Je to zložité, dlho to trvá a je to úplne neprirodzené, ale krásne, že?

today’s look🌹👀 #CarliBybelDeluxeEdition 💋 #urbandecay bad blood liner & #ABH strawberry lipstick🍓👗 for outfit details check out my twitter or you can sign up with @liketoknow.it & screen shot this photo! All details will pop up!🎉 http://liketk.it/2qSht
Príspevok, ktorý zdieľa Carli Bybel (@carlibel),

 
India
Sýte výrazné farby sú neoddeliteľnou časťou Indie, čo sa odráža i v líčení ich obyvateliek. Dievčatá zvýrazňujú oči linkami, používajú trblietavé tiene a odvážne si maľujú ústa výrazným rúžom. Samozrejme používajú i šperky.

HAPPY DEEPAVALI my loves! 💕✨ I’m always excited to find brands that make skin-tone friendly colors! I’ve been thinking about starting a YouTube channel for so long, just so I can create makeup looks for brown skin tones and promote brands that actually take into consideration that there’s more than just 3-4 different skin tones. As most brown girls can relate, I am about 5 different colors all in one 😂 with a neutral undertone rather than red or yellow! Don’t let this amazing sunlight and makeup fool you, I have so much discoloration on my face. This makes it all the harder for me to find shades that match my skin, whether it be lipstick, foundation or even eyeshadows. The color I’m wearing here is called Lady in Red by @shereecosmetics and it’s such a beautiful color on my skin tone! Use code SRUTHI15 to get $$$ off your purchase! Swipe right to see the swatches I made with the rest of their liquid lipstick line! They have so many colors that are skin-tone friendly, y’all should definitely check it out! #happydiwali _____________________________________________________________ Picture 1 swatches bottom to top: Lady in Red, Fiery Red, Sunset Kiss, Shannon’s Secret, Fetish Fuchsia, Addalyn, Lacy Mauve, and Laikyn Rose Picture 2 swatches bottom to top: Berry Sweet, Shy Girl, Chic Nude, Imperial, Sophisticated, Brynlee, and Scarlett Rouge _____________________________________________________________
Príspevok, ktorý zdieľa SRUTHI ✨ ശ്രുതി (@sruthijayadevan),

 
Južná Kórea
Môžeme s určitosťou povedať, že kórejské dievčatá sú posadnuté svojim zovňajškom a majú vlastnú variantu prirodzeného líčenia. V súčasnej dobe dávajú prednosť tónovacím prostriedkom s vlhkým nádychom, upravenému rovnému obočiu a výrazným leskom a lakom na pery. Tvár získava svieži nádych.

#잇몸미소
Príspevok, ktorý zdieľa Ha Neul 하늘 (@haneulina),

 
Аnglicko
Husté, naplnené pigmentom obočie — to je nečakaný, ale absolútny trend v Anglicku. Dievčatá ho skvelo kombinujú s ľahkým make uppm a „neviditeľnými” odtieňmi rúžov. Prirodzená krása je práve taká.

ANOTHER ONE *dj khaled voice* @nikki_makeup 💋
Príspevok, ktorý zdieľa Charli Howard (@charlihoward),

 
Švédsko
Švédske dievčatá sú známd svojimi svetlými vlasmi, modrými očami a výraznými lícnymi kosťami a skvelo dokážu zvýrazňovat prednosti svojho zovňajšku. Zvýrazňujú oči tlmenými dymovými tieňmi a používajú odtiene rúžov, ktoré sa maximálne blížia prirodzenej farbe úst. Je to jednoduché, ale úžasne im to sluší.

👼🏼💕
Príspevok, ktorý zdieľa ANNA NYSTRÖM (@annanystrom),

 
Blízky východ
Východné dievčatá vynikajú výraznou prirodzenou krásou a môžu si dovoliť maximálne širokú škálu odtieňov. Veľkú pozornosť venujú líčeniu očí, zdôrazňujú ich tvar dlhou krásnou linkou a umelými riasami a vytvárajú husté zahnuté obočie.

But he who dares not grasp the thorn, should never crave the rose🥀 Key products Lips: @hudabeauty lip pencil/ liquid lipstick in Muse Lashes: @lillylashes in Delara Shadows: @morphebrushes Foundation: @rimmellondoncan Lasting Finish Breathable Foundation in classic beige Bronzer: @benefitcanada hoola bronzer Brows: @anastasiabeverlyhills clear brow gel Nose contour: @morphebrushes @brittanybearmakeup 360 nose contour collection #hudabeauty #hudabeautyliquidmatte #lillyghalichi #lillylashes @lillyghalichi #rimmellondon #rimmel #mua #motn #bronzer #benefitcosmetics #morphe #morphegirl #anastasiabeverlyhills @norvina #norvina #abhbrows #abhgirl #brianchampagne @brian_champagne
Príspevok, ktorý zdieľa Sooni Sherzy Sadat 🥀 (@makeupbysooni),

 
Francúzsko
Francúzky sú presvedčené, že najdôležitejšie v líčení je ideálna pokožka. Používajú minimálny počet kozmetických prostriedkov, ale k tomu pridávajú trochu starostlivého „tieňovania” určitých zón. Prirodzený jas pokožky je zaistený.

🚙🚙🚙
Príspevok, ktorý zdieľa Marie-Ange Casta (@marieangecasta),

 
Írsko
Väčšina obyvateliek Írska má dosť svetlú pokožkou a obtiažne sa opaľujú. A preto, aby nevyzerali ako choré a zvýraznili rysy svojej tváre, dievčatá používajú bronz, ktorý nielen pridá tvári ľahký opálený odtieň, ale i zvýrazňuje lícne kosti.

New for @myselfgermany @theresa.pichler @klaasjankliphuis @condenast @elisehaman @munichmodels 🐶🐶
Príspevok, ktorý zdieľa Clara Mc Sweeney (@claramcsweeney),

 
Brazília
Brazílske dievčatá spravidla dávajú prednosť neutrálnemu líčeniu, ale zvýrazňujú ústa. Výrazný matný rúž na nich nevyzerá vyzývavo, ale naopak dodáva farbu a zdôrazňuje ich prirodzenú krásu.

Hi 😃
Príspevok, ktorý zdieľa Mari (@marianne_fonseca),

Príspevok Proti gustu žiadny dišputát: ideály ženskej krásy v rôznych krajinách zobrazený najskôr Hlavné správy.