Bratislava 30. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR)

Organizátori protestu dali prezidentovi sedemdňovú lehotu, aby sa za svoje podvody ospravedlnil verejnosti. Keďže sa tak zatiaľ nestalo, ďalší protest zvolávajú znova na pondelok

Máme za sebou úspešný prvý protest proti finančným podvodom prezidenta Kisku. Dokázali sme sa zísť v dostatočnom počte, niekoľkonásobne prevýšiť tábor Kiskových fanatických podporovateľov a zároveň sme ukázali rozvahu, keď sme sa nimi nedali vyprovokovať, uvádzajú vo svojom vyhlásení organizátori protestného zhromaždenia pred prezidentským palácom, ktoré sa uskutočnilo v pondelok.

Na snímke účastníci protestu proti prezidentovi Andrejovi Kiskovi

Od skončenia tohto protestu beží prezidentovi sedem dňová lehota, uvádzajú organizátori protestu vo svojom vyhlásení, ktorú sme mu dali na to, aby prevzal zodpovednosť za svoje podvody a ospravedlnil sa verejnosti. Ak tak nespraví do pondelka, prídeme pod okná prezidentského paláca opäť, tentokrát však už s požiadavkou na odstúpenie. Nenechali sme nič na náhodu a rezervovali sme si Hodžovo námestie na štvrtok 5. októbra od 17.00 keď sa bude konať ďalší protest. Počas posledných dní stihli vyplávať na povrch ďalšie a ďalšie šakndalózne informácie o finančných aktivitách prezidenta Kisku.

Je vysoko pravdepodobné, že prezident hlas ulice, ktorý zaznel v pondelok, jednoducho odignoruje s aroganciou sebe vlastnou. Z tohto dôvodu je potrebné, aby sme sa na nasledujúcom proteste vo štvrtok 5. októbra zišli v ešte vyššom počte ako naposledy.

Na rozdiel od rôznych iných pochodov, na náš ďalší protest nebudú účastníkov zvážať žiadne autobusy. Nebudeme mať veľké pódium plné celebrít a s profesionálnym ozvučením či podporou mainstreamových médií. Preto vyzývame všetky občianske združenia, aktivistické komunity, alternatívne médiá, politické strany, ale aj každého jednotlivca, aby pomohli so šírením informácie o tomto zhromaždení, žiadajú svojich priaznivcov organizátori protestu.