Prostitúcia, syfilis a pozastavenie prevádzky vrtuľníkov zamestnajú výbory

Bratislava 22. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Prostitúcia a syfilis v okrese Trebišov či dočasné pozastavenie prevádzky vrtuľníkov Mi-17 zamestnajú poslancov parlamentných výborov v utorok (24.4.). Tieto body sú zaradené do programu výborov podľa webstránky Národnej rady (NR) SR.

Na snímke poslankyňa Natália Blahová (SaS)

Otázku prostitúcie a šírenia nákazy syfilisu v okrese Trebišov chce otvoriť na rokovaní ľudskoprávneho výboru poslankyňa Natália Blahová (SaS).
Chorobnosť na syfilis je v okrese Trebišov 16-krát vyššia ako v celej SR. Epidemiologická situácia vyhodnotená za rok 2017 vykazuje chorobnosť 108,4 prípadu na 100.000 obyvateľov. Ochorenie sa vyskytuje aj vo vekovej skupine do 18 rokov. Problematickou pri šírení tohto ochorenia je trebišovská rómska osada. Médiá pred časom informovali aj o podozreniach z prostitúcie detí.
Brannobezpečnostný výbor má hovoriť o dočasnom pozastavení prevádzky vrtuľníkov Mi-17, ku ktorému došlo vo februári. Poslanec Ľubomír Galko (SaS) žiada informáciu od ministra obrany Petra Gajdoša (SNS).
Ministerstvo obrany (MO) SR vo februári informovalo, že ozbrojené sily pozastavili z bezpečnostných dôvodov leteckú prevádzku vrtuľníkov Mi-17. Po zálete je vrtuľník Mi-17 vyčlenený pre potreby Leteckej pátracej a záchrannej služby plne spôsobilý a pripravený plniť úlohy pre potreby domáceho krízového manažmentu. Opätovné zalietanie bolo podľa MO potrebné po vykonaní predpísaných prác, ktoré sa na vrtuľníku realizovali. Situácia okolo pozastavenia leteckej prevádzky vrtuľníkov Mi-17 podľa rezortu neohrozila obranyschopnosť SR.
 
Príspevok Prostitúcia, syfilis a pozastavenie prevádzky vrtuľníkov zamestnajú výbory zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)