Bratislava 4. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Slovenská prokuratúra rozhodla. Facka, ktorú dal blogerovi Rudolfovi Vaskému, poslanec Osuský, nie je trestný čin. Informuje o tom združenie GINN

Na snímke poslanec Peter OsuskýNa snímke poslanec Peter Osuský

Združenie GINN, uviedlo v súvislosti s fackou Rudolfovi Vaskému nasledujúcu šokujúcu informáciu:

“Liberálny fašizmus dostal na Slovensku zelenú. Už môžete fackovať aj vraždiť! Celé uznesenie ako okresná prokurátorka OP BA I – Kovarčíková – zamietla šťažnosť Rudolfa Vaského (kauza facka, ktorú mu dal Peter Osusky) proti zmene právnej kvalifikácie z trestného činu na priestupok (ešte podáme žiadosť o jej prešetrenie). Vraj keď najprv trestému činu prechádza nadávanie – môže dotknutá osoba spáchať trestný čin (dať facku, či rovno zavraždiť – neuveriteĺné odvôvodnenie viď str. 9 – 1a2 odsek). Píšte nám svoje nápady sem alebo na info@ginn.press – dakujeme. “

Toto združenie, ktoré okrem iného tvrdí, že bojuje proti korupcii, klientelizmu, rodinkárstvu a nespravodlivosti, pridalo na Facebook aj odkaz na rozhodnutie prokuratúry.

“Pri posúdení všetkých okolností skutku, primárnu provokáciu a nadávky oznamovateľa smerujúce voči podozrivému, následne jedna facka dlaňou ľavej ruky podozrivého oznamovateľovi, je možné jednoznačne skonštatovať, že závažnosť konania podozrivého je nepatrná a nenapĺňa znaky skutkovej podstaty prečinu výtržníctva podľa § 364 ods 1…“ zdôvodňuje svoje rozhodnutie prokuratúra.

Záver je teda taký, že Vaský dostal facku preto, lebo provokoval. Môžu nás teda poslanci Národnej rady Slovenskej republiky beztrestne fackovať ? Skúste si sami odpovedať na otázku, čo by sa stalo, keby facku nedal Osuský Vaskému, ale naopak?

”…nielen konanie podozrivého bolo spoločensky neprijateľné, ale aj konanie oznamovateľa, spočívajúce v nadávaní, v tomto prípade podozrivému, do „fašistických svíň,” ,,hajzlov fašistických” a „vyje*aných fašistických hajzlov’· je možné označiť ako spoločensky neprijateľné. Tiež treba uviesť, že vyššie uvedené konanie oznamovateľa, predchádzalo konaniu podozrivého, teda jednoducho povedané facke predchádzalo nadávanie.”

Samuel Poništ