Ten dnes vydal pre všetky média jednoznačné stanovisko. „Dnešného dňa 5.4.2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné,“ uviedol JUDr. Michal Šúrek, hovorca bratislavskej Krajskej prokuratúry.

Strápnil ho v priamom prenose! Ďurica rypol do Weissovej kauzy

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, ale napovedá, že momentálne hráč Al Gharafy vyviazne zo škandálu bez postihu a už bude len čakať, kedy mu vrátia vodičský preukaz. Nikdy sa teda nedozvieme, kto šoféroval luxusný Mercedes a či Vladko bol v osudnú noc pod vplyvom alkoholu.

VIDEO Weissovo auto zo šoférskej kauzy odhalené: Takto vyzerá škandálom opradený Mercedes

Šok pred veľkou klasikou, Saganovi rupli nervy a nevydržal to: Končím!

„Oficiálne nemáme žiadne rozhodnutie vo veci nášho klienta. Z médií sa dozvedám, že bolo rozhodnuté, že sa skutok nestal, čo v podstate hovoríme od začiatku kauzy. Samozrejme, že človek môže vysloviť spokojnosť, že na Slovensku fungujú mechanizmy právneho štátu a keď nie je dokázané, že sa nejaký skutok stal, tak v podstate keď sa tak metaforicky povie tak sa naplnila spravodlivosť. Meno môjho klienta je očistené,“ povedal pre TASR obhajca Vladimíra Weissa mladšieho Juraj Kuráň.

VIDEO Vlado Weiss hodil šoférsku kauzu za hlavu: V Katare sa predviedol v novej úlohe!

Muži zákona zastavila krídleníka Al Gharafy v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať svoje luxusný tereňák, v ktorom sa malo nachádzať desať ľudí. Slovenský futbalový reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi. Polícia ho potom zadržala na 30 hodín do cely. Weiss však stále tvrdil, že auto on určite nešoféroval. Pre Plus JEDEN DEŇ sa vyjadril samotný šofér, ktorým mal byť Vladov kamarát David.

Tvrdá rana pre manželov Saganovcov: Smrť v rodine, ktorú nikto nečakal!

Podľa vyjadrenia Vladovho obhajcu Kuráňa bolo obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplývalo, že Vladimír Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. A okresná prokuratúra mu dala za pravdu.

FOTO VNÚTRI: Fanúšikovia po celom svete šalejú: Cibulkovej zadoček ich opäť dostáva do varu

Čakali ste takýto výsledok prokuratúry ohľadom šoférskej kauzy Weissa?

Celkový počet hlasujúcich: 297

FOTO Partnerka slávneho futbalistu rodí ako na bežiacom páse: S výzorom si starosti nerobí