Bratislava 25. október 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Na Krajskú prokuratúru v Bratislave bol už doručený spisový materiál spolu s podnetom k návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra Pavla R. Pre TASR to uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek.
Na snímke Pavol Rusko

“V súčasnosti dozorový prokurátor študuje predložený spisový materiál, po jeho preštudovaní sa bude zaoberať uvedeným podnetom,” povedal Šúrek.
Portál sme.sk v pondelok (23.10.) priniesol informáciu, že vyšetrovanie bolo začaté na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.
Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.
Podľa medializovaných informácií okrem Pavla R. čelia obvineniu aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.

Prokuratúra podala návrh na väzbu Pavla Ruska
Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala návrh na väzbu exministra Pavla R. Pre TASR to uviedol jeho obhajca Mareka Para.
Ako doplnil obhajca pre TASR, prokuratúra sa obáva, že by sa obvinený Pavol R. mohol vyhýbať trestnému stíhaniu a ovplyvňovať svedkov či spoluobvinených.
Rozhodnutie prokuratúry ešte neznamená, že Pavol R. do väzby aj naozaj pôjde. O tom môže rozhodnúť iba súd.
Na Okresnom súde Bratislava II je už doručený návrh na väzobné stíhanie exministra Pavla R. “Potvrdzujeme, že na Okresný súd Bratislava II bol doručený návrh na vzatie do väzby obvineného Pavla R. Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava II po dôkladnom oboznámení so spisovým materiálom a po koordinácii s obhajcom a prokurátorom určí termín výsluchu a rozhodovania o návrhu na vzatie do väzby v rámci zachovania zákonnej lehoty na rozhodovanie,” uviedol v stredu pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.