Prokurátor ÚŠP uzavrel dohodu s piatimi študentkami, ktoré podplácali docenta

Bratislava 27. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Štefan Puškáš)

Až päť dohôd o vine a treste uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s piatimi študentkami pre prečin podplácania ich docenta
Ilustračné foto

“Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 23. augusta na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) návrh na schválenie dohody o vine a treste obvinenej Ivety S. pre prečin podplácania,” uviedla pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Táto študentka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v máji tohto roku v Nových Zámkoch počas samotnej skúšky skrytým spôsobom poskytla finančnú hotovosť 20 eur, vloženú do Výkazu o štúdiu na vysokej škole ako úplatok skúšajúcemu pedagógovi docentovi P. S., v súvislosti s úspešným vykonaním postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia.
“Prokurátor ÚŠP podal 23. augusta na ŠTS návrh na schválenie dohody o vine a treste obvinenej Slávky P. pre prečin podplácania,” uviedla ďalej hovorkyňa. “Podobne táto študentka Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v máji 2017 v Nových Zámkoch počas samotnej skúšky skrytým spôsobom poskytla finančnú hotovosť a tentoraz 40 eur, vloženú do Výkazu o štúdiu na vysokej škole ako úplatok skúšajúcemu pedagógovi docentovi P. S., v súvislosti s úspešným vykonaním postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia, ktorý jej súčasne do výkazu o štúdiu na vysokej škole antedatovane zapísal aj úspešné absolvovanie postupovej skúšky z predmetu Všeobecná psychológia,” priblížila Tökölyová.
Rovnako postupovali aj ďalšie tri študentky. “Vo veci skúšajúceho docenta ešte nie je trestné stíhanie ukončené,” dodala hovorkyňa ÚŠP.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.