Prokurátor podal na súd dohodu o vine a treste na exstarostu Jána B.

Bratislava 18. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine v korupčnej kauze exstarostu obce Stráne pod Tatrami Jána B.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 14. decembra na ŠTS návrh na schválenie dohody o vine a treste s Jánom B., obvineným z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Obvinený mal žiadať úplatok od konateľa spoločnosti v súvislosti s vystavením objednávky a vyplatením faktúr za práce a dodávky v celkovej výške 80.000 eur pri výstavbe modulovej školy v obci Stráne pod Tatrami. Úplatok vo výške 10.000 eur na stretnutí prevzal,” uviedla pre TASR Jana Tökölyová – hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala na jeseň tohto roku a obvinila Jána B. z brania úplatku. Už v minulosti mal problémy so zákonom.

Starosta sa podľa októbrovej správy servera Čas.sk najskôr zviditeľnil v médiách vlani v auguste, kedy v obci zhorela nová kontajnerová škola. Objekt po požiari začali opravovať a pristavili k nemu aj ďalšiu časť. „Obvinený mal požiadať od konateľa jednej z obchodných spoločností, ktorá školu stavala, úplatok 10.000 eur. Ten mal firme zaručiť vystavenie objednávky a vyplatenie faktúr za práce a dodávky v súvislosti s výstavbou modulovej školy,“ povedal v októbri pre portál hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.