Bratislava 4. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podal návrh na disciplinárne konanie v prípade prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľa Špirka. Pre TASR to uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Na snímke špeciálny prokurátor Dušan Kováčik

“Návrh špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na disciplinárne konanie bol predložený 28. marca 2018 na Generálnu prokuratúru SR. K podrobnostiam, ktoré budú predmetom posudzovania disciplinárnej zodpovednosti prokurátora disciplinárnou komisiou, sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,” povedala Tökölyová pre TASR.
Portál dennikn.sk v stredu priniesol informáciu o návrhu na disciplinárne konanie v prípade V. Špirka pre jeho brífing zo dňa 8. marca tohto roka. Špirko tam okrem iného oznámil, že podáva trestné oznámenie “na ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a na osoby v postavení prezidenta Policajného zboru, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry, riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky, a to pre podozrenie z obzvlášť závažného zločinu sabotáže”. Na brífingu taktiež informoval o podozreniach z korupcie v rezorte vnútra.
Policajný vyšetrovateľ už dvakrát obvinil prokurátora Vasiľa Špirka z trestného činu. Prokuratúra prvé uznesenie o vznesení obvinenia zrušila, druhý prípad sa prerokúval v disciplinárnom konaní. Disciplinárna komisia však rozhodla, že prokurátor nepochybil.
 
Príspevok Prokurátor Kováčik podal návrh na disciplinárne konanie o Špirkovi zobrazený najskôr Hlavné správy.