Nitra 22. augusta 2018 (HSP/Foto: MsÚ Nitra)
 
Mesto Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde je služba zdieľaných bicyklov ponúkaná občanom i návštevníkom mesta –  a čo je viac ako potešiteľné –  stala sa plnohodnotným doplnkom mestskej autobusovej dopravy.

O projekt zdieľaných bicyklov je v Nitre mimoriadne záujem

Bikesharing v Nitre zaznamenal mimoriadny záujem verejnosti. Po roku od uvedenia služby  má v súčasnosti  takmer 8 700  užívateľov a zaznamenaných bolo  20 000 prenájmov bicyklov. „Boom“ registrácie nových užívateľov napriek tomu pokračuje.
Pred tohtoročnou cyklistickou sezónou bolo v apríli zaregistrovaných 1800 nových užívateľov a bicykle boli prenajaté 140-krát denne, s tým, že  najobľúbenejšími stanovišťami sú stále  Mestský park na Sihoti a Trieda Andreja Hlinku. Prvé výročie projektu, ktoré bolo počas poslednej júlovej soboty, mali cyklisti možnosť aktívneho pripomenutia si úspechu projektu bezplatným prenájmom bicykla na ľubovoľnom stanovišti na dve hodiny.
 
Do práce na bicykli s väčším záujmom verejnosti
Záujem o cyklistiku v Nitre je nevídaný a mesto Nitra sa aj preto každoročne zapája do súťaže – Do práce na bicykli. Tento rok  za mesto Nitra súťažilo 48 zaregistrovaných tímov a 161 súťažiacich, čo je oproti minulým ročníkom výrazný nárast.
Absolvovaných bolo 2 482 jázd, najazdených 19 266 kilometrov a v ovzduší je aj vďaka všetkým zúčastneným menej oxidu uhličitého – a to až o 5257 kilogramov. Nitra aj vďaka aktívnym cyklistom  skončila v celonárodnej súťaži na 21. mieste, čo je najlepšie umiestnenie mesta za všetky ročníky súťaže a posun o dvanásť miest oproti roku 2018.
 
Príspevok Projekt zdieľaných bicyklov v Nitre bilancuje úspešný prvý rok zobrazený najskôr Hlavné správy.