Bratislava 27. apríla 2018 (HSP/Foto:Radmila Péteryová)
 
V dňoch 26. a 27. apríla sa uskutočnil najväčší veľtrh práce Job Expo 2018 v Nitre. Po ôsmykrát sa mohli uchádzači o zamestnanie zoznámiť s vyše dvesto zamestnávateľmi z celého Slovenka a zahraničia.

Projekt Vodičské preukazy predstavený na Job Expo 2018

V rámci slávnostného otvorenia bol predstavený projekt Vodičské preukazy od OZ Záleží nám. 26. apríla bol spustený už tretí ročník tohto krásneho projektu. Zmyslom projektu je pomôcť mladým dospelým získať vodičské oprávnenie a zvýšiť si šance na trhu práce po odchode z detských domovov.
Po úspešných dvoch ročníkov, kde bolo prihlásených štyristo mladých chovancov a odchovancov a stošesťdesiatdävať z nich bolo vybraných, sa v tretom ročníku vyberie šesťdesiat účastníkov
Vyberať ich bude odborná komisia zo zástupcov automobiliek, OZ Záleží nám a Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny
Ako hovorí Eva Bradáčová z OZ Záleží nám, tento ročník chceli otvoriť práve na Job Expo 2018, kde je hlavným garantom Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré mu tiež záleží na zvyšovaní zamestnanosti ohrozených skupín obyvateľstva. Prihlasovanie bude možné od 26. apríla 2018 do 15. júna 2018 cez webovú stránku vodicskepreukazy.sk.
Partnermi tohto charitatívneho projektu sú Nadácia Volkswagen Slovakia, Nadácia Kia Motors Slovakia a PSA Groupe, ktorí s radosťou pomáhajú mladým dospelým splniť si sen o vodičskom preukaze.
Na stretnutí sa zúčastnila aj bývalá odchovankyňa detského domova a zároveň účastníčka projektu, ktorá sama tvrdí, akú výbornú šancu dostala a ako si to váži. Na základe predchádzajúcich ročníkov bolo možné vidieť, že projekt má zmysel a veľa úspešných absolventov kurzu aktívne jazdí.
Radmila Péteryová
 
Príspevok Projekt Vodičské preukazy predstavený na Job Expo 2018 zobrazený najskôr Hlavné správy.