Prešov 10. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Spoločenstvo Život ako dar pripravuje 21. ročník cykloakcie “Na bicykli za život”. “V roku 2018 prejdú cyklisti naprieč Slovenskom z Prešova do Viedne. Od 13. do 26. augusta 2018 navštívia 18 miest. Okrem potratových centier sa pristavia aj pri jedenástich centrách umelého oplodnenia, kde sú ničené veľké počty nenarodených detí. Prítomnosť na jednotlivých miestach spočíva v pokojnej modlitbe na verejnom priestranstve,” avizujú organizátori.

Plagát akcie

Motto tohto ročníka apeluje na rozlišovanie pojmov: Láska je viac ako túžba. “Túžba je legitímna skutočnosť, no sama osebe nestačí na to, aby urobila ľudské konanie morálnych. Osobitne to platí, ak ide o vzťah k dieťaťu. Túžba rodičov po dieťati i odpor k dieťaťu sú legitímne, ale nemôžu ospravedlniť hlbokú nemorálnosť potratu i umelého oplodnenia. Láska je kvalitatívne omnoho vyššie, lebo vždy zohľadňuje komplexné dobro milovaného objektu (dieťaťa),” avizujú. Počas cesty budú verejnosti distribuovať leták so svedectvom poľského gynekológa.
K akcii sa možno pridať viacerými spôsobmi. Na bicykli prejdením celej trasy, respektíve určitého úseku podľa osobných kondičných či časových možností alebo účasťou na modlitbách v konkrétnom meste. Záujemcovia, ktorí sa chcú pridať k cyklistom, sa môžu registrovať u Jána Hudačeka telefonicky (0911 241 703; 052 459 64 39) alebo cez e-mail:   hudacek.jan7@gmail.com. So sebou je nutné mať občiansky preukaz (pas), kartičku poistenca, mobil, karimatku, spacák, náhradnú obuv, reflexné pásky, bicykel (výhodnejší je cestný), prilbu a rukavice. Súčasťou púte je sprievodné vozidlo, ktoré preváža batožinu. Stravu si zabezpečuje každý sám alebo je možné si ju objednať na deň (3,80 € /deň).
TK KBS informovali Ján Hudaček a Dušan Škurla
Zoznam trás (plagát akcie)

Príspevok Projekt “Na bicykli za život” prejde cez celé Slovensko až do Viedne zobrazený najskôr Hlavné správy.