Bratislava 31. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Vznikajúce hnutie informovalo aj o medzinárodnej ideovej konferencii Progresívneho Slovenska
Progresívne Slovensko už získalo desaťtisíc podpisov, ktoré sú potrebné pre vznik politického hnutia. Na ministerstve vnútra SR ich plánujú odovzdať koncom septembra. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval líder vznikajúceho hnutia Ivan Štefunko.
Na snímke uprostred líder hnutia Ivan Štefunko

Podľa Štefunka zber podpisov prebehol kompletne v réžii dobrovoľníkov a sympatizantov hnutia, teda bez akýchkoľvek platených dobrovoľníkov.
„Týmto zber podpisov ešte nekončí, budeme to robiť ešte v septembri až do momentu, kedy to odovzdáme na ministerstve vnútra,“ povedal.
Ako problémy, ktoré treba na Slovensku riešiť, hnutie identifikovalo dôležitosť vzdelávania, dôležitosť fungujúceho zdravotníctva či riešenie sociálnych a regionálnych rozdielov. Plánuje bojovať proti korupcii, zlepšiť podnikateľské prostredie a Progresívne Slovensko sa zároveň definuje ako proeurópske.
Vznikajúce hnutie informovalo aj o medzinárodnej ideovej konferencii Progresívneho Slovenska, ktorá sa uskutoční 18. septembra v Bratislave. Plánujú na nej prezentovať dlhodobú víziu rozvoja Slovenska.
Hlavným zahraničným hosťom, ktorý na konferencii vystúpi s prejavom, bude Guy Verhofstadt, líder frakcie liberálov v Európskom parlamente.
Zber podpisov ohlásilo novovznikajúce hnutie na začiatku leta. Prípravný výbor tvoria investor Ivan Štefunko, aktivistka Irena Biháriová a podnikateľ Michal Truban.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.