Progresívne Slovensko čaká prvý snem, zvolí si vedenie, kandiduje Štefunko

Progresívne Slovensko čaká prvý snem, zvolí si vedenie, kandiduje Štefunko

Bratislava 13. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Delegáti budú okrem voľby svojho predsedu diskutovať o vízii pre Slovensko
Progresívne Slovensko čaká na budúcu sobotu 20. januára v Žiline zakladajúci snem strany. Delegáti na ňom zvolia predsedu a celé predsedníctvo. O kreslo šéfa sa uchádza jeden zo zakladateľov Ivan Štefunko. Protikandidáta zatiaľ nemá. Možnosť prihlásiť sa uplynie na budúci týždeň. Delegáti snemu budú hovoriť aj o vízii pre Slovensko. TASR to potvrdil Ľubomír Ondrejkovič z Progresívneho Slovenska.
Na snímke v popredí líder hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko

Na snem by malo prísť približne 600 ľudí, delegátov bude vyše 100. Ostatní sú sympatizanti a podporovatelia. Niektorí z nich sa účastníkom snemu prihovoria a povedia svoje príbehy. Zvolené vedenie Progresívneho Slovenska predstaví plány strany na tento rok.
Progresívne Slovensko oficiálne vstúpilo na slovenskú politickú scénu 27. novembra 2017, kedy ho zaregistrovalo ministerstvo vnútra. Strana chce byť alternatívou pre ľudí voči celej politickej scéne, na ktorej chýba progresívna, liberálna, proeurópska sila. V septembri zakladatelia prezentovali komplexnú víziu pre Slovensko, v najbližšom čase plánujú predstaviť ďalšie nové tváre.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)