Brezová pod Bradlom 22. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Martin Palkovič)
 
Profesionálni vojaci oslávili v Brezovej pod Bradlom Deň Ozbrojených síl SR a zároveň si pripomenuli 25. výročie vzniku Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl

Na snímke slávnostný nástup jednotiek Ozbrojených síl SR pri príležitosti Dňa Ozbrojených síl SR v Brezovej pod Bradlom

„Je ťažké povedať, či je 25 rokov veľa alebo málo. No chcem zdôrazniť, že chceme budovať mladé a moderné Ozbrojené sily SR. Mladé, postavené na vzdelaných a vycvičených mladých ľuďoch, a moderné, pretože počas tejto vlády je to historicky najväčšia modernizácia ozbrojených síl. Nie zásuvkovou metódou, ale skutočne podľa dlhodobého plánu, ktorý bol schválený v bezpečnostnej rade a vo vláde,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš.
Minister obrany poďakoval všetkým profesionálnym vojakom a vojačkám za ich prácu. „Naše ozbrojené sily už 25 rokov garantujú obyvateľom Slovenska bezpečnosť, poskytujú pomoc občanom z hľadiska plnenia humanitárnych úloh. Čo sa týka medzinárodného krízového manažmentu, ide o plnenie našich záväzkov voči NATO a Európskej únii s dôrazom na vybudovanie ťažkej mechanizovanej brigády,“ skonštatoval Gajdoš.
Pre návštevníkov pripravili vojaci počas osláv ukážky bojových vozidiel, ako aj dynamické ukážky novej leteckej techniky, dopravného lietadla Spartan C-27J, ako aj viacúčelového vojenského vrtuľníka UH-60M Black Hawk. Nechýbal ani prototyp bojového obrneného vozidla 8×8. Súčasťou osláv boli aj položenie venca k Mohyle Milana Rastislava Štefánika na Bradle, slávnostný nástup jednotiek Ozbrojených síl SR na námestí v Brezovej pod Bradlom a pietny akt kladenia vencov k Pamätníku hurbanovských bojov.
Deň Ozbrojených síl SR si Slovensko pripomína 22. septembra od roku 1998. Historický základ novodobým slovenským ozbrojeným silám položila prvá víťazná bitka slovenských dobrovoľníkov nad uhorskými jednotkami a maďarskými národnými gardami v roku 1848 práve pri Brezovej pod Bradlom.
 
Príspevok Profesionálni vojaci oslávili Deň Ozbrojených síl SR zobrazený najskôr Hlavné správy.