Los Angeles 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Weinsteinov pracovný pomer so spoločnosťou sa končí s okamžitou platnosťou
Americký filmový producent Harvey Weinstein dostal v nedeľu výpoveď z producentskej spoločnosti, ktorú spoluzakladal. S odvolaním sa na oznámenie spoločnosti The Weinstein Company o tom informovala agentúra DPA.
Na snímke americký filmový producent Harvey Weinstein

Rada riaditeľov tejto firmy uviedla, že Weinsteinov pracovný pomer so spoločnosťou sa končí s okamžitou platnosťou. Rozhodnutie prepustiť Weinsteina padlo “s ohľadom na nové informácie o nesprávnom konaní”.
Denník The New York Times (NYT) zverejnil v uplynulom týždni podozrenie, podľa ktorého Weinstein za uplynulých 30 rokov sexuálne obťažoval najmenej osem žien vrátane zamestnankýň svojej spoločnosti a známych herečiek.
V dôsledku týchto odhalení v médiách si Weinstein, ktorý produkoval viacero filmov ocenených prestížnou cenou Oscar, vzal “dovolenku”, aby získal čas “premýšľať nad sebou a ovládnuť démonov”. Spoločnosť The Weinstein Company spustila následne v tejto veci vyšetrovanie.
Zo sexuálneho obťažovania obvinili Weinsteina okrem iných žien aj herečky Ashley Juddová i Rose McGowanová. Weinstein im za ich ústretovosť sľuboval pomoc vo filmovej kariére.
Weinstein je spoluzakladateľom produkčného domu Miramax, z ktorého dielne sú filmy ako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare, Gangy v New Yorku, Sex, lži a video či čierno-biely film Umelec. Založil aj úspešnú produkčnú spoločnosť The Weinstein Company.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.