Proces s bývalým predsedom Matice slovenskej je vytýčený na 6. septembra

Bratislava 29. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Proces s bývalým predsedom Matice slovenskej (MS) Jozefom M. – odvolacie konanie je na Krajskom súde (KS) v Bratislave naplánované na stredu 6. septembra. “V tejto chvíli odvolací Krajský súd neeviduje prekážku v predmetnom trestnom konaní,” uviedol pre TASR hovorca KS Pavol Adamčiak.
Na snímke bývalý predseda Matice slovenskej Jozef M.

Krajský súd v Bratislave na začiatku júna nemohol rozhodnúť v prípade bývalého šéfa Matice slovenskej Jozefa M. Obžalovanému sa totiž výrazne zhoršil zdravotný stav a bol vtedy hospitalizovaný v nemocnici. Jozef M. však trvá na osobnej účasti na súde.
Okresný súd Bratislava III v decembri 2016 rozhodol, že bývalý dlhoročný predseda Matice slovenskej Jozef M. porušil svoje povinnosti, keď v roku 2007 rozhodol o prevzatí dlhu Matičného fondu v celkovej výške 202.393,55 eura (6.097.308,20 Sk).
Obžalovaného uznal za vinného zo spáchania prečinu porušenia povinností pri správe cudzieho majetku. Expredsedovi MS vymeral prvostupňový súd jednoročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na dva roky. Jozef M. svoju vinu odmieta.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.