Bratislava 27. marca 2019 (HSP/Foto: Facebook)
 
Začiatkom týždňa mnohých prekvapilo hodnotenie aktuálnej situácie v meste Dobšiná po vražde 28-ročného Stefana novinárkou denníka SME Zuzanou Kovačič Hanzelovou. Tvrdí totiž, že miestni policajti sa jej priznali, že údajne chcú Rómov viac biť. Po tejto “zaručenej informácii” a jednostrannom pokrytí udalosti sa Hanzelová prezentovala komentárom o pedofílii

Na snímke Zuzana Kovačič Hanzelová

V jednom z príspevkov, ktorý v súvislosti so svojim článkom zdieľala bývalá moderátorka RTVS obvinila z pedofílie aj 52-ročného muža, pričom napísala:
“Teda, keď sa už bavíme o sexuálnom obťažovaní mladistvých dievčat, ktoré majú 15 a výrazne starších mužov, chlipneho a úchylného bludiska, za dnešný deň dostáva Stanislav Mráz (52), ktorého robia šťastným rodina, domáce zvieratá a jeho deviatačky. Gratulujeme.”
Krátko na to však Kovačič Hanzelová prišla na to, že sa akosi pomýlila a ňou spomínaný muž v skutočnosti nie je žiadnym pedofilom. Zverejnila preto ospravedlnenie.
“Priatelia, pán školník má doma dve deviatačky, týmto sa mu naozaj ospravedlňujem,” uviedla, ale svoj omyl zľahčovala tým, že ho na jej verejnej stránke na sociálnej sieti nezhliadlo príliš veľa ľudí.
V súčasnosti členka redakcie SME potom v komentároch pod príspevkom ešte raz situáciu oľutovala, pretože jeden z diskutujúcich ju upozornil, že ide o vážnu vec, keďže jej profil sleduje viac ako 10-tisíc ľudí.
Hanzelová dodala, že jej nesprávne obvinenie videlo asi len tisíc ľudí.

Príspevky redaktorky SME Zuzany Kovačič Hanzelovej na sociálnej sieti

 
 
 
Príspevok Problém už vidí aj tam, kde nie je: Redaktorka SME Hanzelová písala na Facebooku o pedofílii 52-ročného muža. Keď sa ukázalo, že nemá pravdu, situáciu zľahčila zobrazený najskôr Hlavné správy.