Problém mladých i starších: V Británii chcú bojovať proti osamelosti, zriadili špeciálneho splnomocnenca vlády

Londýn 19. januára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Britská premiérka Theresa Mayová vymenovala jednu z ministeriek do novej funkcie splnomocnenca pre otázky psychického zdravia a osamelosti obyvateľstva ako implementáciu jedného z hlavných odporúčaní správy o tejto téme, ktorú vypracovala komisia Jo Cox. Správu priniesol denník The Guardian.
Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Tracey Crouchová, ministerka športu a občianskej spoločnosti, bude viesť pracovnú skupinu zodpovednú za politiku spojenú s osamelosťou, uviedli na Downing Street.
Zároveň vláda uviedla, že rozvinie širšiu stratégiu v tejto oblasti, získa viac štatistík a dôkazov a poskytne finančné prostriedky komunitným skupinám na spustenie aktivít, ktoré spoja osamelých ľudí.
Tento krok sleduje správu komisie zriadenej na počesť Joa Coxa, ktorý bojoval proti osamelosti, v roku 2016 bol zavraždený pravicovým extrémistom.
Očakáva sa, že pracovná skupina bude oficiálne predstavená na budúci týždeň v stredu, a že prvé prijaté opatrenia, ktoré odporučila komisia Cox. Na počesť práce Coxa budú na Downing Street hostiť oficiálnu recepciu.
Nedávny výskum hovorí, že 9 miliónov ľudí sa často alebo stále cíti osamelých, povedala premiérka Mayová: “Pre príliš veľa ľudí je osamelosť smutnou súčasťou každodenného života. Chcem čeliť tejto výzve v mene celej našej spoločnosti, mali by sme podniknúť korky na riešenie osamelosti, ktorú pociťujú hlavne starší ľudia, alebo tí, ktorí stratili svojich blízkych ľudí. Nemajú s kým hovoriť alebo zdieľať svoje myšlienky a skúsenosti. ”
Komisia Jo Cox, ktorej predsedá konzultantka labouristickej poslankyne Rachel Reevesovej, Seema Kennedy, spolupracovala v uplynulom roku s viac ako tuctom charitatívnych organizácií na riešení tohto problému.
V spoločnom vyhlásení Reevesová a Kennedy uviedli, že privítali reakciu vlády a spoluprácu s ministerkou Crouchovou a rôznymi skupinami na riešenie tejto otázky.
Uviedli: “Jo Cox povedal, že ide o problém “mladých i starých – osamelosť nediskriminuje”. “V priebehu roka 2017 sme sa zhovárali s mnohými rodičmi, deťmi, zdravotne postihnutými, opatrovateľmi, utečencami a staršími ľuďmi o ich skúsenostiach s osamelosťou. ”
Crouchová uviedla, že sa cíti byť poctená, že môže pokračovať v práci, ktorú začala spoločnosť Cox: “Som si istá, že s podporou dobrovoľníkov, aktivistov, podnikateľov a mojich kolegov poslancov zo všetkých strán môžeme dosiahnuť významný pokrok pri potláčaní osamelosti.”

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)