Ghúta 11. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Ghouta Media Center via AP)

Portál rusvesna prináša informácie o čoraz väčších problémoch proamerických bánd, nachádzajúcich sa v enkláve východnej Ghúty

Ilustračné foto: Východná Ghúta

Tigrom a vojakom vládnej 4. divízie sa totiž podarilo celú enklávu východnej Ghúty rozdeliť do troch kotlov. Vládne sily úspešne prerazili koridor k mestu Mersaba a k mestu Beit Savva, čím de facto rozdelili kotol na tri časti.
Podobne sa vyvíjala aj situácia v Aleppe, kde vládne sily najprv rozdelili územie pod kontrolou bánd na menšie sektory. Roztrhli tak obranu bánd, vzniklo niekoľko menších kotlov, ktoré postupne vládne sily čistili. Rovnako ako v Aleppe, aj tu vládne sily vyhadzujú do vzduchu podzemné tunely, ktoré teroristi používali na presun. V podzemí sa nachádzajú aj sklady, nemocnice a miesta odpočinku teroristov. Po vyhodení tunelov do vzduchu, rovnako ako v Aleppe, sa časti teroristov už nikdy nepodarí dostať na povrch.
Podľa posledných informácií likvidačné straty utrpela banda “Armáda Islamu a Failak ar Rahman”. Vládne sily oslobodili z rúk teroristov množstvo fariem. Najväčšia konglomerácia fariem sa nachádza v okolí miest Medjara a Hammurija. Oblasť je pod kontrolou sýrskych vládnych vojsk.
V oblasti Harasta sa už nachádzajú vládne vojská, ktoré momentálne musia prekonať ešte 900-metrový úsek, aby uzavreli teroristov v ďalšom kotli, z ktorého niet úniku. Po strate miest Harasta a Duma sa zo strategického pohľadu situácia teroristov značne zhoršila. Vládne vojská sa už pripravujú k oslobodeniu mesta Al Raiyan, ležiacom východne od mesta Duma.
Rusi, Iránci a Sýrčania už pred niekoľkými dňami uviedli, že Američania a západná koalícia sa pripravujú k leteckému útoku voči sýrskym vládnym silám. Hrozí totiž, že bez amerického zásahu sa bojový potenciál protiasadovských bánd zlomí. Ako dôvod pre letecký útok má poslúžiť zinscenovaný útok pod falošnou vlajkou, pri ktorom podľa mainstreamu použijú vládni vojaci chemické zbrane.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.