Paríž 26. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christopher Ena)

Francúzske hnutie Manif pour tous, ktoré bojuje za zachovanie tradičného modelu rodiny, vyzvalo francúzskych voličov, aby v druhom kole prezidentských volieb nehlasovali za víťaza prvého kola, centristu Emmanuela Macrona

Vo vyhlásení hnutia, o ktorom informoval napríklad aj denník Le Monde, sa píše, že Macron má v úmysle “pokračovať v protirodinnej politike” končiaceho sa päťročného funkčného obdobia socialistu Francoisa Hollanda a “pokračovať v likvidácii civilizácie”.

Francúzsky prezidentský kandidát Emmanuel Macron

Ide tiež o kandidáta, ktorý je proti tradičným rodinným hodnotám a stavia peniaze vyššie než ľudí. Jeho víťazstvo vo voľbách by znamenalo “novú nespravodlivosť a nerovnosť pre ženy a deti,” píše sa v texte.

“V mene rodiny, detí a budúcnosti” treba 7. mája Macrona odmietnuť, uviedla spolupredsedníčka hnutia Ludovine de La Rochere. Hnutie Manif pour tous pritom odmietlo dávať rady svojim prívržencom, za koho treba hlasovať – s tým, že jeho “jediným kandidátom je rodina”.

Prvé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku sa konalo 23. apríla. Spomedzi 11 kandidátov do ich druhého kola okrem Macrona postúpila aj kandidátka krajne pravicového Národného frontu Marine Le Penová.

Celoštátne hnutie Manif pour tous (Manifestácie pre všetkých) vzniklo ako protireakcia na legalizáciu manželstiev párov rovnakého pohlavia (po francúzsky mariage pour tous, manželstvo pre všetkých) a plné adopčné práva pre homosexuálne páry.

Jeho cieľom je ochrana a podpora tradičnej rodiny a odmietanie manželstiev ľudí rovnakého pohlavia ako aj genderovej ideológie. Ide o zoskupenie niekoľkých rozdielnych skupín, ktoré sa v roku 2012 zlúčili do jedného hnutia a od roku 2015 majú štatút politického zoskupenia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.