Spozornieť by hlavne mali ľudia na vidieku.

Novela už prešla do druhého čítania.

Na ľudí sa chystá nová daň. Kto má poschodový dom, má platiť daň z každého podlažia. Nová daň z podlažia cez novelu zákona o miestnych daniach už prešla v parlamente do druhého čítania a ide do výborov, informuje denník Pravda.

Doteraz sa väčšina domov zdaňuje najmä podľa zastavanej plochy. Zmena v podobe dane z každého podlažia by postihla najmä ľudí na vidieku, konštatuje denník.

Ak ste doteraz za bežný dom s prízemím a poschodím platili ročnú daň z nehnuteľnosti napr. 30 eur, po novom to môže byť až dvojnásobok – 60 eur. Ak by dom mal pivnicu, daň by sa mohla vyšplhať až na 90 €.

Ako sa píše v denníku, po novom by sa totiž daň počítala z celkovej plochy domu. V praxi by to znamenalo súčet z každého podlažia.

Zmenu navrhli poslanci za Smer-SD Ľubomír Petrák (starosta Hurbanova), Igor Choma (primátor Žiliny) a poslankyňa Most-HíD Edita Pfundtner, parlamentom už prešla prvým čítaním. Definitívne by mali poslanci o nej rozhodnúť po prázdninách. Ak ju poslanci schvália, začne platiť od 1. novembra.

zdroj: tvnoviny.sk