Príslušníci tureckých špeciálnych síl bojujú s Kurdmi na severe Sýrie

Príslušníci tureckých špeciálnych síl bojujú s Kurdmi na severe Sýrie

Sýria 20. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP Photo)

Podľa informácii portálu regnum sa v posledných hodinách začali boje medzi tureckými špeciálnymi silami a Kurdmi s YPG. Informácie potvrdili aj sýrske zdroje
Ilustračné foto

Podľa uvedených informácii turecká jednotka špeciálneho určenia vstúpila do bojov s oddielom sýrskych Kurdov v blízkosti  mestečka Bjulbjul. Podľa sýrskych informácii v bojoch zahynuli štyria príslušníci tureckých špeciálnych síl.
Turecké delostrelectvo už od včera ostreľuje pozície kurdských jednotiek na severe Sýrie. Objavili sa aj neoverené informácie, že mesto Afrin opustili príslušníci ruských ozbrojených síl, neskôr sa ukázalo, že toto tvrdenie nebolo pravdivé.

Turecko sústredilo na sýrskej hranici mohutnú bojovú skupinu s množstvom tankov a obrnenej techniky. Turci už viackrát informovali, že budú bojovať proti kurdským teroristom, ktorých považujú Turci za hrozbu bezpečnosti Turecka. Turci sa zamerali najmä na príslušníkov YPG a SDF.
Pomoc Kurdom poskytujú Američania, časť sýrskych Kurdov s Američanmi nespolupracuje. Oficiálny Damask odmieta turecké vojenské aktivity na svojom zvrchovanom území.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)