Príslušníci ozbrojených síl USA majú v Japonsku zákazané piť alkohol

Naha 20. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Muhammed Muheisen)

Americký vojak na Okinawe bol odvolaný zo základne po dopravnej nehode, pri ktorej pod vplyvom alkoholu zabil 61-ročného japonského muža. Príslušníci ozbrojených síl USA v celom Japonsku dostali preto prísny zákaz nákupu a konzumácie alkoholu. O udalosti informuje server abc.net.
Vojaci armády USA

Námorník Nicholas James-McLean mal pozitívny krvný test na alkohol, ktorý preukázal trojnásobok zákonného limitu v Japonsku po nehode, pri ktorej usmrtil človeka. Polícia v nedeľu voči 21-ročnému Jamesovi-McLeanovi vzniesla obvinenie zo zabitia z nedbanlivosti a vedenia vozidla pod vplyvom alkoholu. Policajná správa tiež hovorí, že pri nehode sa zranil aj samotný americký mariňák.
Hidemasa Taira, ktorý riadil malý nákladný automobil, zomrel v nedeľu ráno v hlavnom meste Naha na ostrove Okinawa. Očití svedkovia potvrdili, že vinníkom zrážky je práve James-McLean.
Tento incident by mohol spôsobiť odpor proti americkej vojenskej prítomnosti na Okinawe, kde je umiestnených asi 25-tisíc amerických vojakov a miestni obyvatelia už viakrát v minulosti vyjadrili obavy z vojenskej prítomnosti USA na tomto ostrove.
Americká armáda uviedla, že “alkohol bol pravdepodobne faktorom” pri tejto havárii. Nákup a pitie alkoholu bolo preto pre amerických vojakov okamžite zakázané po celom Japonsku. Armáda uviedla, že velitelia v celom Japonsku budú viesť povinnú odbornú prípravu na zodpovedné užívanie alkoholu a prijateľné správanie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)